TEPKİ EYLEMİ!

Gündem 19 Şubat 2018 16:58
Videoyu Aç TEPKİ EYLEMİ!
A
a

İşini geri istediği gerekçesi ile 1 yıldır oturma eylemi yapan ve Kamu-Sen’in geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklaması sırasında okunan İstiklal Marşı’nda ayağa kalkmayan Alev Şahin ve yanındaki arkadaşının gözaltına alınarak serbest bırakılmasının ardından bir vatandaş, “Uğruna şehit verdiğimiz İstiklal Marşı’mıza saygısızlık gösteren kişi ve kişileri protesto etmeye karar verdim.” diyerek oturma eylemine başladı. İlhan Koç isimli vatandaş eylem adresi olarak da Avni Akyol Parkı’nı seçti.

İstiklal Marşı’nda ayağa kalkmayan mimar Alev Şahin ve arkadaşına İlhan Koç isimli bir vatandaştan “Uğruna şehit verdiğimiz İstiklal marşımıza saygısızlık gösteren kişi ve kişileri protesto etmeye karar verdim.” diyerek tepki geldi.Düzce Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nde çalışırken 6 Ocak 2017 tarihinde yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevinden ihraç edilen ve yaklaşık 1 yıldır Avni Akyol Parkı’nda bulunan Zabıta Noktası’nda oturma eylemi yapan Alev Şahin ve yanındaki arkadaşı, geçtiğimiz günlerde Kamu-Sen’in basın açıklaması sırasında okunan İstiklal Marşı’nda ayağa kalkmamıştı.14 Şubat tarihinde gözaltına alınmalarının ardından çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılan
Şahin ve arkadaşı aynı yerde oturma eylemine kaldığı yerden devam ederken, İlhan Koç isimli bir vatandaş, Şahin’in eylem yaptığı yerde eline aldığı “İstiklal Marşımıza Saygısı Olmayanın Ben de … (Protesto Ediyorum)” yazılı pankart ile Avni Akyol Parkı’nda oturma eylemine başladı.

İstiklal Marşı’mızı protesto edenleri protesto ediyorum”
Koç, yaptığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Ülkemizin kritik dönemden geçtiği bu günlerde birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu bu zamanda onlarca şehit verirken, İstiklal Marşı’mızı tekrar yazdırmamaya, şanlı ay yıldızlı bayrağımızı yere düşürmemeye yeminliyken İstiklal Marşı’mıza karşı yapılan bu saygısızlığa vatansever bir Düzceli olarak kayıtsız kalamayacağımı anladım. Bu aşamada ben de işini geri isteyen ancak halkın bazı değerlerine saygı göstermeyen özellikle uğruna şehit verdiğimiz İstiklal Marşı’mıza saygısızlık gösteren kişi ve kişileri protesto etmeye karar verdim. Ben de bu süreçten sonra İstiklal Marşı’mızı protesto edenleri protesto ediyor gerekirse vatan ve millet uğruna canımı seve seve feda edeceğime söz veriyorum.”Basın açıklaması sonrasında oturma eylemine başlayan Koç’a esnaf ve vatandaşlardan da destek geldi. Kimi esnaf Koç’a çay ve kahve ikramında bulundu. Düzce Ülkü Ocakları ise yapılan protestonun çok yerinde olduğunu belirterek, Koç’u tebrik etti.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri