TEPKİ ÇEKEN HAREKETLER!

Gündem 19 Mayıs 2020 16:56
Videoyu Aç TEPKİ ÇEKEN HAREKETLER!
A
a

Düzce’de salgın nedeniyle kontrol noktalarında bekleyen bazı güvenlik görevlileri ile bekçilerin vatandaş ve esnafı azarlayan tutumu tepkileri de beraberinde getiriyor. Kontrollü geçiş sağlamayı halkı azarlama olarak gören bazı görevlilerin “Ali Kıran Baş Kesen” düzeni gibi hareket etmek istemesi ‘Bu kadar da olmaz’ dedirtiyor.

Koronavirüs salgınında sağlık görevlilerinden sonra en etkin mücadeleyi kolluk kuvvetleri, zabıtalar, bekçiler ve güvenlik görevlileri gösterirken, son günlerde bazı görevlilerin vatandaşlara yönelik kavgacı tutumu tepkileri de beraberinde getirdi.
Vatandaşa sert tavırlar!
Pandemi nedeniyle Düzce şehir merkezinde oluşturulan kontrol noktalarında görev yapan bekçi ve güvenlik görevlileri, vatandaşlara sert tavırlarla zorluk çıkartıyor. Vatandaşlar, Gece Kartalları olarak bilinen bekçilerin ve özel şirketlere bağlı güvenlik görevlilerinin sert tavırlarına isyan etme derecesine geldi.
Vali ve Emniyet Müdürü’ne seslendiler
Haber merkezimize şikayetlerini ileten tepkili vatandaşlar, kontrol noktalarında adeta “Ali Kıran Baş Kesen” gibi hareket eden güvenlik görevlileri sorununa el atılmasını istedi. İşlerini yapan memurlara saygı duyduklarını belirten Düzceliler, kimi zaman kavga edecek gibi tavır takınan bekçi ve özel şirketlere bağlı güvenlik görevlilerinin kendilerini çilden çıkarttığını ifade etti. Kendilerine verilen görevi adeta halkı azarlama olarak görüp bu şekilde hareket eden sorunlu görevliler yüzünden istenmeyen olaylar yaşanabileceğine işaret eden tepkili vatandaşlar, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ve İl Emniye Müdürü Mehmet Ali Akkaplan’a ‘Bu konuyla ilgilenin’ çağrısı yaptı.
Olacağı buydu! Güvenlik görevlileri esnaflarla tartıştı
Son olarak önceki gün Akbank Sokağı ve Eski Akçakoca Caddesi üzerinde meydana gelen olayda, Gece Kartalları olarak bilinen gece bekçilerive özel şirketlere bağlı güvenlik görevlileri, esnaflarla tartıştı. Yaşanan iki tartışmada da, ülke olarak zor bir süreçten geçtiğimiz şu günlerde, kendilerine yetki verilen kamu görevlilerin vatandaşlara daha ılımlı davranmak yerine, sert tavırlar sergilemesi dikkatlerden kaçmazken, konu ile ilgili Düzce Valiliği ve İl Emniyet Müdürlüğü’nden açıklama bekleniyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
pakm