TEMİZLİK İŞÇİSİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

Gündem 16 Nisan 2018 17:54
Videoyu Aç  TEMİZLİK İŞÇİSİ ÖDÜLLENDİRİLDİ
A
a

İçerisinde yaklaşık 50 bin TL tutarında nakit para ve ziynet eşyasının bulunduğu çantayı polise teslim ederek, ‘Dürüstlük ölmemiş’ dedirten Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görevli işçi Engin Verep dün düzenlenen tören ile ödüllendirildi. Söz verildiği gibi 10 bin TL’lik düğün borçları ödenen, 1 maaş ikramiye ve 1 haftalık tatil ile ödüllendirilen Verep, “Yine para bulsam yine aynı şekilde teslim ederim.” dedi.

Düzce Valiliği önünde, içerisinde 13 bin 500 TL nakit para, 20 Cumhuriyet ve 22 çeyrek altının olduğu çantayı, bulduğu gibi polise teslim eden Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görevli Ergin Verep, dün Camikebir Mahallesi’nde bulunan Film Platosu alanında düzenlenen törenle ödüllendirildi. Törene Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ve Yardımcısı Özgür Sağlam, Temizlik İşleri Müdürü İsmail Işıldak, iş insanları ve temizlik işleri katıldı.

Düzce’de kimsenin malına hıyanet edilmez”
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, törende yaptığı konuşmasında, böyle davranışların Düzce’nin güvenirliliğini arttırdığını kaydederek şu ifadelerde bulundu: “Bildiğiniz gibi arkadaşımız onurlu bir davranış sergiledi. Bizi onurlandırdı, gururlandırdı. Kendisine 1 maaş ödül vereceğimizi söylemiştik bugün (dün) onu gerçekleştiriyoruz. Bir de arkadaşlarının huzurunda gerçekleştiriyoruz ki bu örnek davranışı onlar da görsünler. O yüzden burada arkadaşlarının huzurunda kendilerine 1 maaş ikramiye veriyoruz, 1 hafta da tatil sunuyoruz. Bir de arkadaşlarımız yeni evlendiği için düğün borçları varmış 10 bin TL civarında. Onu da 2 iş insanımız beni arayıp borçlarını kapatmak istediğini söyledi. Onlar borçlarını kapatacaklar. Biz de kendilerine ikramiye veriyoruz. Böyle arkadaşlarımız bizi onurlandırıyor. Düzce’miz güvenli bir şehirdir. Burada kimsenin malına hıyanet edilmez. Ben tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

Yine bulsam yine aynısını yaparım”
Düzce Valiliği önünde temizlik yaptığı sırada yüklü miktardaki çantayı “Ben çanta buldum” diyerek polise teslim eden ve tüm kesimler tarafından takdirle karşılanan dürüstlük örneğinin sahibi Verep ise mikrofonlara yaptığı açıklamada diyecek bir şeyinin olmadığını söyledi ve ekledi: “Yine para bulsam yine aynı şekilde teslim ederim.”

Ödülleri verildi
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ın 1 maaş ikramiye ve 1 hafta izin verdiği Verep’e, bağlı bulunduğu Temizlik İşleri Müdürü İsmail Işıldak ise kıyafet ve 1 adet çeyrek altın takdim etti.Ergin Verep’in 10 bin TL’lik düğün borçlarını ise iş insanları Faruk Türkseven ve Fazlı Ateş üstlendi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri