FLAŞ HABER saat

TEMENNİLERİ ORTAK OLDU

Gündem 27 Haziran 2017 09:20
Videoyu Aç TEMENNİLERİ ORTAK OLDU
A
a

Düzce Valiliği’nin bayramlaşma töreni Düzce Belediyesi Kültür Merkezinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün katılımıyla yapıldı. Törende İslam coğrafyasında akan kan ve gözyaşının dinmesi temennisi dile getirildi. Ayrıca Bakan Özlü, üretim reform paketini Türkiye’nin büyümesi için hazırladıklarını söyledi.

Ramazan Bayramı nedeniyle, Düzce Valiliğince her yıl geleneksel hale getirilen bayramlaşma töreni Düzce Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Bayramlaşmaya Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, AK Parti Düzce Milletvekilleri Fevai Arslan ve Ayşe Keşir, Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Yılmaz Özdemir, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, siyasi partilerin temsilcileri, kurum müdürleri, oda başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri,işadamları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Törende bayramlaşmanın ardından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, AK Parti Düzce Milletvekilleri Fevai Arslan ve Ayşe Keşir, Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş katılımcılara hitap etti.

Amacımız Türkiye’nin büyümesi o yüzden bu pakeit hazırladık
Bayramı en güzel şekilde yaşamayı temenni eden Özlü, Türkiye’de yeni bir dönemin başladığını söyledi. Üretim reform paketini meclisten geçirdiklerini anımsatarak sözlerine devam eden Özlü, “Bu paket için bir yıldır çalışıyoruz. Amacımız Türkiye’nin büyümesi o yüzden bu paket hazırladık. Türkiye daha fazla büyüyecek. İnşallah dünyanın en büyük ülkeleri arasında yerimizi alacağız. Türkiye’nin büyümesi lazım. Büyüme odaklı bir ekonomi politikası benimsiyoruz. Büyümek üretmeye bağlı, üreticilerimizin yanındayız. İnşallah meclisten geçen kanunla ilgili çalışmalara başlayacağız. Yapacak işimiz çok tekrar bayramınızı kutluyorum” dedi.        Düzce Valisi Zülkif Dağlı her günün bayram tadında olmasını dileyerek “Düzce’miz için milletimiz için. Buradaki birlik beraberliğimizi hem Türkiye de hem de tüm İslam aleminde yaşamamız dileğiyle” diye konuştu.       
         
  Arslan ve Keşir’den ortak temenni
AK Parti Düzce Milletvekili Fevai Arslan, İslam dünyası kan içinde boğulduğunu belirterek, “Her gün bir olay, her gün bir can kaybı. Evet, buruk bir bayram geçiriyoruz. Daha huzurlu bayramla görmeyi Allah bize nasip etsin diyorum” şeklinde konuştu. AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, bayramın kardeşlik anlamına geldiğini belirterek “Ramazanda komşularımızda çok acı olaylar yaşadık. Bir sonraki ramazanda böyle acı olayların yaşanmamasını temenni ediyorum. Allah sevdiklerinizle birlikte nice bayramlara eriştirsin.” ifadelerini kullandı. Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ise Ramazan ayında pek çok program ve faaliyette bulunduklarını kaydederek, bayramlaşmadan türbe açılışı yapacaklarını söyledi. Törenin sonunda İl Müftüsü Selami Emen tarafından dua edildi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri