TELLER TAMAM SIRA LUNAPARKTA

Gündem 22 Nisan 2018 10:45
Videoyu Aç TELLER TAMAM SIRA LUNAPARKTA
A
a

Yıllarca etrafı tellerle çevrili şekilde hizmet veren İnönü Parkı'nda çitlerin kaldırılmasının ardından sıra lunaparka geldi. Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay'ın 'İnönü'den kaldırılacak' dediği lunaparkın açılışı 23 Nisan'a yetişmeyen Melensu Parkı'na taşınması planlanıyor. Ayrıca vatandaşlardan yıllardır paralı şekilde hizmet veren park içerisindeki tuvaletin ücretsiz hale getirilmesi yönünde belediyeye çağrı var.

Düzce'nin göbeğinde hizmet veren parklarla ilgili başlayan dönüşüm çalışmaları önümüzdeki hafta başından itibaren kaldığı yerden devam edecek.

Çirkin bir görüntü çiziyor
Avni Akyol Parkı'na yeni yaya yolu ve oturma alanları yapılmasını kapsayan yeni düzenleme çalışmaları, İnönü Parkı'nda ise tel çitlerin kaldırılması, bir tane bile olmayan bank kazandırılması ve şehrin göbeğinde çirkin bir görüntü çizen lunaparkın taşınmasını içeriyor.

Başkan 'Taşınacak' demişti
Etrafını çevreleyen tel örgülerden kurtulan İnönü Parkı'nda yeni haftada lunaparkın taşınma sürecinin başlaması bekleniyor. Bilindiği gibi Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, şehir merkezindeki parklara yönelik vatandaş odaklı aldıkları dönüşüm kararı kapsamında lunaparkın da mevcut yerinden kaldırılacağını açıklamıştı. Yeni adres olarak ise 23 Nisan'da açılışı yapılacağı açıklanan ancak bu tarihe yetişmeyen Melensu Parkı Projesi'ni işaret etmişti.

"Tuvalet de ücretsiz olsun"
Restauranttan kafeteryaya, tuvaletten lunaparka ve düğün salonuna kadar bir çok işletmeyi içerisinde barındıran İnönü Parkı'ndaki yeni düzenlemelerden memnun olan vatandaşlar, halkın mekanları olan parklarda tuvaletlerin ücretsiz bir hizmet olarak sunulduğuna dikkat çekerek, aynı uygulamanın İnönü Parkı'nda da başlaması çağrısı yaptı.

 

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri