TEKNOFEST’TEN GÜZEL HABER

Gündem 29 Nisan 2019 14:52
Videoyu Aç TEKNOFEST’TEN GÜZEL HABER
A
a

2019 yılı Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’de yarışan Düzce Bilim ve Sanat Merkezi projelerinden 11 tanesi ön elemeyi başarıyla geçerek, final etabına katılmaya hak kazandı. Ayrıca 2 robot takımı ile festivale katılım sağlanacağı öğrenildi.

2019 yılında İstanbul Havalimanında yapılacak olan dünyanın ender teknoloji festivallerinden Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali  TEKNOFEST’de Düzce Bilim ve Sanat Merkezi tarafından hazırlanan 11 projeden; İnsanlık Yararına Çalışmalar ve Savunma Sanayii kategorisinde Çok Amaçlı Su Altı Vatoz Robotu, Işık Kirliliğinin RGB Yöntemiyle Engellenmesi, İşitme Engelliler İçin Konuşmayı Yazıya Çeviren Gözlük, Zemin Rengine Göre Renk Değiştiren Dinamik Kamuflaj, Ultra Hafif Elektrikli İnsanlı Uçak Projeleri ve roket kategorisinde 1 proje olmak üzere toplam 6 proje ön elemeyi geçerek final etabında  yarışmaya hak kazandı.

Mehmet Akif İnan Hafız İmam Hatip Ortaokulu tarafından hazırlanan; Ortaokul kategorisinde Akıllı Mekanlar Hackathon Yarışması Alanında 3 proje, İnsanlık Yararına Teknoloji Alanında 2 proje olmak üzere 5 proje ön elemeyi geçerek final etabında yarışmaya hak kazandılar.

Ayrıca ROBOTİK  Fetih 1453 Yarışması Lise kategorisinde Mehmet Akif İnan Hafız İmam Hatip Lisesi ROBOTİM, Ortaokul kategorisinde Mehmet Akif İnan Hafız İmam Hatip Ortaokulu ROBOTİM yarışlara katılacak.

Böylece ilimizden her iki okulumuzun projeleri ile TEKNOFEST final etabına toplamda 11 proje ve iki robot takımı ile katılım sağlayacağız.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri