TEHLİKELİ BEKLEYİŞ…

Gündem 30 Mart 2020 15:14
Videoyu Aç TEHLİKELİ BEKLEYİŞ…
A
a

Dünya çapında 723 binden fazla insanı hasta eden Yeni Tip (Covid – 19) salgınına karşı yetkililerin tüm uyarılarına Düzce’de vatandaşların kulak asmadıkları görülüyor. Öyle ki, risk altında 65 yaş ve üzeri yaşlılar sokağa çıkma yasağını delerken, vatandaşlar da sosyal mesafe kuralına uymuyor.

Koronavirüs salgınına karşı yetkililer ne kadar önlem alırsa alsın, Düzceli vatandaşların bu önlemleri umursamadığı görülüyor. Haftanın ilk iş gününde bankalara akın eden Düzceli vatandaşlar, bankaların önünde uzun kuyruklar oluşturdu.
Salgın nedeniyle  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından alınan kararla, bankalara tek tek alınan vatandaşlar, uzun süre bankaların önlerinde beklemek zorunda kaldı.
Banka önlerinde bekleyen vatandaşlar arasında İçişleri Bakanlığı tarafından alınan kararla sokağa çıkmaları yasaklanan 65 yaş ve üzeri yaşlıların olması dikkat çekti. Hem kalabalık hem de parayla temas tehlikesine rağmen kendilerini bankalara gitme mecburiyetinde hisseden 65 yaş üzerindeki vatandaşların bazılarının maske ve eldiven takarak önlem almaya çalıştığı görüldü.
Maaş ya da ödeme için bankaların yolunu tutan yaşlılar ve diğer vatandaşların sosyal mesafe kuralına uymaması, durumun vahametini gözleri önüne serdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri