TEHLİKE GİDEREK YAKLAŞIYOR

Gündem 25 Mart 2021 12:30
Videoyu Aç TEHLİKE GİDEREK YAKLAŞIYOR
A
a

Bu hafta açıklanan tabloyla kırmızı renge bürünen ve ‘çok yüksek riskli iler’ listesinde yer alan Bolu’da yeni tip koronavirüs vaka sayısının artmasını engellemek amacıyla valilik kararıyla gösteri ve yürüyüşler, basın açıklamaları 4 Nisan’a kadar yasaklandı.

Komşu ilimiz Bolu’da 6-12 Mart haftasında 65,76 olan haftalık yüz bin kişiye düşen vaka sayısı, 12-19 Mart haftasında rekor artışla 100,38’e yükseldi. Bu tabloyla birlikte ‘yüksek riskli iller’ arasında bulunan Bolu, kırmızıya bürünerek ‘çok yüksek riskli iller’ listesinde yer aldı.

Bolu’da yaşanan artış nedeniyle yeni tip koronavirüs salgınına karşı önlemler genişletildi. Koronavirüs salgınında artan vaka sayıları sebebiyle gösteri, yürüyüş ve eylemler 4 Nisan tarihine kadar yasaklandı.

Bolu Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, yapılacak gösteri ve yürüyüşlerin salgının artmasına neden olacağı belirtilerek, “Açık alanlarda yapılması planlanan, her türlü açık hava toplantısı, yürüyüş, kapalı yer toplantısı, oturma eylemi, basın açıklaması, stant açma, imza kampanyası, protesto eylemi gibi eylem etkinlikler, 4 Nisan saat 12.00’ye kadar yasaklanmıştır” denildi.

Öte yandan vaka artışının sürdüğü ve kırmızı renge bürünen kentte salgının durdurulmasına yönelik tedbir ve kısıtlamalara yönelik denetimler de il genelinde sıkılaştırıldı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri