TEDBİRLER GİDEREK SIKLAŞIYOR

Gündem 17 Nisan 2020 21:07
Videoyu Aç TEDBİRLER GİDEREK SIKLAŞIYOR
A
a

Akçakoca’da koronavirüse karşı verilen mücadele hız kesmeden devam ederken, ilçe basını, 16 Nisan itibariyle Akçakoca’da testi pozitif çıkan vaka sayısının 6’ya yükseldiğini yazdı.

Akçakoca’da İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin bugüne dek yaptıkları filyasyon çalışması 70’e dayanırken, koronalı hasta sayısının da 6’ya yükseldiği bildirildi.
İlçe basınında yer alan habere göre; Akçakoca’daki korona hastalarının yakın çevresi ve olası temas gruplarının detaylı bir incelemeyle takip ediliyor. Evlerinde izole edilen bu kesimlerin de günlük sağlık taramaları 14 gün boyunca yapılıyor.
Ayrıca 6 koronalı hastanın tamamının hastalığa ilçe dışında yakalandığı ileri sürüldü. Bu vakaların 4’ünün Düzce’den temas ile koronaya yakalandığı, 2’sinin ise Düzce’de çalıştığı fabrikada koronaya yakalanan hastanın aynı evde yaşayan anne ve babası olduğu iddia edildi.
İlçede hastalığın yayılmasına karşı sağlık ekipleri, dışarıdan giriş yapan kişilere de özellikle filyasyon yaparak gözlem altında tutuyor.
İdarecilerin ve sağlık çalışanlarının tüm titiz çalışmalarına rağmen, bu işin en önemli tedbirinin ise kişisel izolasyon kurallarına uymaktan geçtiği biliniyor.
Uyarıları dikkate almak ve özellikle de evlerden dışarıya çıkmamak hayat kurtaracak: ”Evde Kal Akçakoca!”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
pakm