TEDAVİ OLAMAYACAĞIM ENDİŞESİNE KAPILANLAR DİKKAT!

Sağlık 27 Nisan 2021 13:37
Videoyu Aç TEDAVİ OLAMAYACAĞIM ENDİŞESİNE KAPILANLAR DİKKAT!
A
a

17 günlük tam kapanma kararının ardından bu süre zarfında hastaneye gidemeyeceğini düşünen vatandaşlar hastanelere akın etti. Hastane koridorlarında yoğunluk oluşurken sosyal mesafe sıklıkla ihlal edildi.

Yeni tip koronavirüsle mücadelede günlük vaka sayısının 5 binin altına çekilmesinin hedeflendiği Türkiye’de 29 Nisan itibariyle 17 günlük ‘tam kapanma’ dönemi başlıyor.
Bu kararın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanmasının ardından kapanmaya denk gelen günlerde randevusu ve kontrolü olan vatandaşlar tedavi olamayacakları endişesiyle hastanelere akın etmeye başladı.
Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde poliklinikler önlerinde sıra bekleyen vatandaşlar koridorlarda uzun kuyruklara neden oldu. Doktor muayene odalarının kapılarında zaman zaman yığılmalar meydana gelirken salgınla mücadelenin üç temel kuralından olan sosyal mesafenin sıklıkla ihlal edildiği görüldü.
Salgının yayılım hızının düşürülmesi amacıyla 3 gün sonra başlayacak olan tam kapanma dönemi öncesinde hastanelerden gelen bu görüntüler tedirgin etti.

HASTANELER TAM KAPANMADA AÇIK OLACAK
Hastanelerde son durum böyleyken ‘Tam kapanmada hastaneler açık olacak mı?’ sorusu da merak konusu oldu. İçişleri Bakanlığı’nın tam kapanma dönemindeki usul ve esaslarla ilgili genelgesine göre kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler, dişçiler, veteriner klinikleri ve hayvan hastaneleri açık olacak. Buralarda çalışanlar, hekimler ve veteriner hekimler yasaktan muaf olacak. Bu kurumlardan hizmet alacak olan vatandaşlar durumu belgeleyerek evi ile gideceği sağlık kurumu arasında yasaktan muaf sayılacak.  Hal böyleyken Vatandaşların ‘tedavi olamayacağım’ endişesine kapılmasına gerek bulunmuyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri