TECRÜBESİNİ KONUŞTURUYOR

Gündem 14 Nisan 2020 17:24
Videoyu Aç TECRÜBESİNİ KONUŞTURUYOR
A
a

Gümüşova'nın tecrübeli Belediye Başkanı Muharrem Tozan'ın direktifleri doğrultusunda ilçede bir yandan koronavirüse karşı etkin bir mücadelede yürütülürken diğer taraftan ihtiyaç sahibi ailelere yardım eli uzatılıyor. Salgın sürecinde sosyal belediyecilik anlayışını daha da ön planda tutan Başkan Tozan, "65 yaş ve üstü büyüklerimizin her zaman yanındayız." dedi.

Düzce gibi ilçelerinde de salgınla mücadele artarak devam ediyor. Koronavirüsün Türkiye'de görülmesi ile birlikte çalışma ekibini toplayarak hızla mücadele programını hazırlayan Gümüşova Belediye Başkanı Muharem Tozan, 11 Mart'tan bu yana ilçede yürütülen etkin mücadele ile takdir topluyor.
Sosyal belediyecilik ön planda
Her gün sahada olan ve ekiplerin çalışmalarını bizzat takip eden deneyimli belediye başkanı, ayrıca sosyal faaliyetlerin de arttırılması için gerekli talimatları verdi. Bu doğrultuda İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeyle sokağa çıkma yasağı getirilen 65 yaş ve üstü ihtiyaç sahibi vatandaşlar için hayırsever iş insanlarının desteği ile gıda kolileri hazırlayan Gümüşova Belediyesi, dağıtımı kısa sürede tamamlayarak, onlarca ailenin yüzünü güldürdü.
“Büyüklerimizin her zaman yanındayız”
Konuya ilişkin açıklamada bulunan Gümüşova Belediye Başkanı Muharrem Tozan, sosyal belediyecilik anlayışını her zaman ön planda tuttuklarını belirterek, "Özellikle salgın nedeniyle zor bir süreçten geçtiğimiz şu günlerde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ve büyüklerimizin her zaman yanındayız. Sosyal hafızamız olan büyüklerimiz; bizim için çok kıymetlisiniz, iyi ki varsınız." dedi.
Gümüşova’daki salgınla mücadeleyi sahada bizzat takip ediyor
Öte yandan İçişleri Bakanlığı'nın ve Düzce Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı kararlara istinaden; Gümüşova pazar yerinde gerekli tedbirler alındı. Belediye Başkanı Muharrem Tozan tarafından alınan tedbirler yerinde incelenerek herhangi bir olumsuzluğa mahal verilmemesi hususunda gerekli uyarılar yapıldı. Diğer taraftan koronavirüsle mücadele kapsamında kentte bulunan mahallelerin tüm sokak ve caddelerinde dezenfekte işlemleri düzenli olarak devam ediyor.
Sık sık halka ‘Evde kalın’ çağrısı yapıyor: Duyarlılık sizden başlar.
Salgının yayılmaması için evde kalınmasının büyük önem taşıdığı şu günlerde sık sık Gümüşova halkına seslenen Belediye Başkanı Muharrem Tozan, “Değerli Gümüşovalılar; duyarlılık sizden başlar. Evden dışarı çıkmak zorunda kalırsak kendimizi ve çevremizdekileri korumak için maske takalım. Tedbiri elden bırakmayalım.” çağrısında bulunuyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
pakm