TEAZGAHLARDA DENETİM BAŞLADI

Gündem 30 Ocak 2019 15:59
Videoyu Aç TEAZGAHLARDA DENETİM BAŞLADI
A
a

Tarladan market raflarına gelen kadar fiyatı katlanan sebze-meyveler nedeniyle şikayet seslerinin giderek arttığı şu günlerde Düzce'de kurulan komisyon marifetiyle denetimler başladı. Üretici, aracı, ve market üçgeni arasında kabarık gıda faturası ile karşı karşıya kalan tüketiciler indirim bekleyedursun, market ve pazaryerlerini mercek altına alan denetim komisyonu tüm gıda fiyatlarını tek tek inceledi. Konu hakkında açıklama yapan Düzce Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Ali Kahraman, 'Denetimler sonrası bir rapor hazırlayacağız' dedi.

Faiz oranları ve enflasyon belli oranda düşerken marketlerde sebze ve meyve fiyatlarının hala düşmemesini eleştiren Cumhurbaşkanı ve AK Part Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “Halkımı sömürme mücadelesini devam ettirenler varsa hesabını sorarız.” çıkışından sonra tüm yurtta olduğu gibi Düzce'de de denetimler sıklaştı.

Komisyon kuruldu

Ticaret Bakanlığı tarafından 28 Ocak 2019 tarihinde yayınlanan genelge gereği Düzce'de Ticaret İl Müdürlüğü bünyesinde fiyat denetimi yapmak üzere bir komisyon kuruldu. Denetim çalışmalarına başlayan komisyon, önce Düzce Belediyesi toptancı halini ardından da pazaryeri ve marketlerde satışa sunulan ürünlerin fiyatlarını inceledi.

'Denetim sonrası bir rapor sunacağız'

Denetimlerde bizzat bulunan Düzce Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Ali Kahraman yaptığı açıklamada, 'Ürünlerin alış ve satışı arasındaki fiyat farkının incelenmesi için bu komisyon oluşturuldu. Komisyonda Ticaret İl Müdürlüğü, Düzce Belediyesi ve Düzce Defterdarlığı görevlileri var. Amaç incelem sonunda personel tarafından bir rapor hazırlanarak Ticaret İl Müdürlüğü'ne sunulması. Rapor aynı zamanda hem valiliğe hem de bakanlığa ulaştırılacak. Biz şunu denetliyoruz bizim hale girişini denetliyoruz. Bakanlıkla bir istişaresi yapılacaktır. Ticaret il müdürlüğünün görevi bizim gönderdiğimiz rapor büyük ihtimalle bizim çıkış fiyatlarımızla karşılaştırılacaktır. Eğer gerçekten cüzi bir miktar arada örnek veriyorum Antalya’dan çıkış fiyatıyla buraya giriş fiyatı arasında fark varsa mutlaka bunların cezai müeyyidesi olacaktır.' dedi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri