TARİHİ MAHALLE YEPYENİ BİR ÇEHREYE BÜRÜNECEK

Gündem 28 Temmuz 2022 14:42
Videoyu Aç    TARİHİ MAHALLE YEPYENİ  BİR ÇEHREYE BÜRÜNECEK
A
a

Akçakoca’nın tarihi mahallesi sil baştan düzenlenecek. Her hafta sonu kadınların emeklerini sergilediği Yukarı Mahalle’deki pazar kurulan alandan başlayacak sokak sağlıklaştırma çalışmalarının ilk etabı için çalışmalar 2 hafta içinde başlayacak.

Kısa bir süre önce Gaziantepli bir firmanın ihaleyi kazanarak yapım işini üstlendiği Akçakoca Yukarı Mahalle’deki tarihi evlerin bulunduğu sokaklar daha güzel bir çehreye bürünecek.
Akçakoca Belediyesi tarafından hayata geçirilecek ‘Tarihi Mahalle Sokak Sağlıklaştırma Projesi’ yapım işinin ilerleyen günlerde başlayacağı bildirildi. 
Akçakoca Belediyesi ve yüklenici firma arasında projenin 1. etap yapımı için yer teslimi ve yapım işi protokolü imzalandı.
Edinilen bilgilere göre, ilk etapta yapılacak olan bölüm, Tarihi Mahalle Pazarı’nın kurulduğu alanı kapsayacak ve işe en geç 15 gün içinde başlanacak.
Dekoratif küp taş ile döşenecek sokakların taban aydınlatmaları Koruma Kurulu onayından geçerken, tarihi dokuya uygun olarak sokak aydınlatmaları da yapılacak.
İlk etapta Valilik Konakları’nın önünden başlayacak çalışma, güney istikametinde 70 metre kadar, doğu – batı istikametinde ise Yukarı Mahalle camii bölgesinden doğu yönündeki son dükkana kadar olan bölgeyi kapsıyor.
Projenin, her hafta sonu Yukarı Mahalle’de stant kuran pazar esnafını mağdur edilmeden, işyerlerini açık tutacakları şekilde kademe kademe yapılacağı öğrenildi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri