TARİHİ BİNA 'AKÇAKOCA MÜZESİ'NE DÖNÜŞÜYOR

Gündem 18 Ekim 2018 17:27
Videoyu Aç TARİHİ BİNA 'AKÇAKOCA MÜZESİ'NE DÖNÜŞÜYOR
A
a

 

  

 

 

Akçakoca Belediyesi, Korfa Cami yanında bulunan belediyeye ait tarihi binayı etnografik müze ve kültür evi yapmak için düğmeye bastı. Restorasyon çalışmaları için Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan alınan hibe ile ilgili Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nde protokol imzalandı.

 

Akçakoca'da tarihi ve kültürel zenginlikleri gün yüzüne çıkarma çalışmaları devam ediyor. Akçakoca Belediyesi, kent tarihinin yeniden hayat bulması için restorasyon çalışmalarına ağırlık veriyor. Bu kapsamda Korfa Cami yanında bulunan mükliyeti belediyeye ait tarihi binanın etnografik müze ve kültür evine dönüşmesi için çalışmalar başladı.

 

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, restorasyon çalışmaları için Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan alınan hibe ile ilgili Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nde protokol imzaladı.

 

Göreve geldiği günden bu yana bu konuda birçok çalışma başlattıklarını anımsatan Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, "Biz belediye olarak tarihimize sahip çıkıyoruz, tarihi değerlerimizi korumaya devam ediyoruz. Korfa Camimizin yanında belediyemize ait tarihi binamızın etnografik müze ve kültür evi yapmak üzere restorasyonunu yapabilmek için Kültür ve Turizm Bakanlığımızdan aldığımız hibe ile ilgili İl Kültür ve Turizm Müdürümüzle protokolümüzü imzaladık. Projesini tamamlayıp kurul onayı sonrasında binamızın restorasyonuna başlayacağız. Kesintisiz bir şekilde sit alanı içinde yer alan binalarımızın restorasyonlarını tamamlayıp turizme kazandırmaya devam edeceğiz.” diye ifade etti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri