FLAŞ HABER saat

TARİH TUTMADI!

Gündem 11 Haziran 2017 10:21
Videoyu Aç TARİH TUTMADI!
A
a

Düzce Belediyesi tarafından yayalaştırma projesi kapsamında 9 Haziran Cuma gecesi saat 24.00’da trafiğe kapatılacağı duyurulan İstanbul Caddesi, çalışmaların tamamlanmaması nedeniyle trafiğe kapatılamadı.

Düzce Belediyesi tarafından açık hava alışveriş merkezi haline getirilmesi hedefiyle yıllardır konuşulan fakat bir türlü hayata geçirilemeyen İstanbul Caddesinin trafiğe kapatılmasına ilişkin verilen tarih tutmadı.Yayalaştırma projesi kapsamında İstanbul Caddesinin araç trafiğine kapatılma kararının kamuoyuyla paylaşılmasının ardından başlatılan çalışmaları güzergâh belirleme ile yol ve çevre düzenleme çalışmaları takip etmişti.Bu kapsamda yeni güzergâh Düzce Valisi Zülkif Dağlı başkanlığında yapılan ve İl Trafik Komisyonu üyelerinin katıldığı toplantıda belirlenerek, basın aracılığıyla kamuoyuna duyurulmuştu. Toplantıda İstanbul Caddesinin 9 Haziran gecesi saat 24.00’da trafiğe kapatılacağı, trafik akışının İstanbul Caddesi yerine belediyenin yanında bulunan Necip Güney Sokağı'na verileceği ilan edilmişti.Tarih ve saatler 9 Haziran gecesi saat 24.00’ı gösterdiğinde ise ilan edildiği şekilde cadde trafiğe kapatılamadı. Gün boyunca araç trafiğinin her zamanki yoğunlukta sağlandığı İstanbul Caddesinde ve yeni güzergâhta başlatılan çalışmaların tamamlanmadığı hatta bazı noktalardaki çalışmaların devam etmediği görüldü.
Öte yandan yeni sistemle birlikte önemi biraz daha artan ve ana arter konumuna gelecek olan Rıhtım Caddesinin Valilik Caddesi ile kesiştiği noktada yeni bir kavşak inşa etme çalışmaları ise sürüyor. Tüm bu gelişmelerin ışığında çalışmaların nasıl tamamlanacağı ve hafta sonu kapatılacağı ifade edilen İstanbul Caddenin ne zaman yayalaşacağı merak ediliyor.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri