TANAL HAKKINDAKİ ŞİKAYET GERİ ÇEKİLDİ

Gündem 4 Kasım 2020 17:29
Videoyu Aç TANAL HAKKINDAKİ ŞİKAYET GERİ ÇEKİLDİ
A
a

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, bu yılın başında Düzce’nin çöp sorunu ile ilgili sosyal medya üzerinden bir tartışma yaşamış ve birbirlerine zehir zemberek sözler sarf etmişti. Kendisini hedef alan paylaşımları üzerine Başkan Özlü, Tanal hakkında “kamu görevlisine hakaretten" Düzce Cumhuriyet Savcılığı’na suç̧ duyurularında bulunmuştu. Haziran ayında Tanal’ın Özlü’yü makamında ziyaret etmesi sonrası başlayan barışma sürecinde buzlar tamamen eridi. Başkan Özlü’nün Vekili Av. Ali Dilber, Özlü’nün Tanal hakkındaki şikayetlerini geri çektiğini açıkladı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, yıl başında Düzce’nin çöp sorunu, çöp tesisleri ve çevre kirliliği konusunda sosyal medya üzerinden tartışma yaşamış̧ ve Milletvekili Mahmut Tanal, Başkan Faruk Özlü’ye yönelik sert ifadeler kullanmıştı.
Kendisini hedef alan paylaşımları üzerine Özlü̈, Tanal hakkında “kamu görevlisine hakaretten" Düzce Cumhuriyet Savcılığı’na suç̧ duyurularında bulunmuştu.  Suç̧ duyuruları üzerine Mahmut Tanal hakkında soruşturmalar başlatılmıştı.
Öte yandan Tanal, geçtiğimiz haziran ayında Düzce’ye gelerek, hem tartışama konusu çöp tesislerini ziyaret etmiş̧, hem de Belediye Başkanı Özlü’ye nezaket ziyaretinde bulunarak, yapılan çöp tesisi yatırımını beğendiğini, Türkiye çapında bir tesis yapıldığını ifade etmişti.
Bu ziyaret sırasında Tanal ve Özlü’nün arasındaki buzlar eridi ve yaşanan gerginlik sona erdi. Bu gelişmeler üzerine Dr. Faruk Özlü ’den bir adım daha geldi. Başkan Özlü’nün Vekili Av. Ali Dilber bir açıklama yaparak, Özlü’nün, Tanal’a yönelik Cumhuriyet Savcılığına yapmış olduğu şikayetlerini geri çektiğini duyurdu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri