TAM KAPANMA İYİ GELECEK…

Sağlık 30 Nisan 2021 17:30
Videoyu Aç TAM KAPANMA İYİ GELECEK…
A
a

Salgınla mücadele için alınan tam kapanma kararının uygulanmaya başlandığı 29 Nisan günü Düzce’de 202 kişinin daha COVİD-19 testi pozitif çıktı. Bu verilerle birlikte toplam vaka sayısının 37 bin 382 yükseldiği kentte, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 164 olarak sabit kaldı. Son birkaç gündür kısmi düşüş görülen Düzce’de tam kapanma ile birlikte tabloda iyileşme sağlanma ümidi güçlendi.

29 Nisan Perşembe günü akşam 19.00 itibariyle tüm Türkiye’de olduğu gibi Düzce’de salgınla mücadelede tam kapanma dönemi başladı. Bu saate kadar Düzceliler kentin en işlek noktaları olan İstanbul ve Gaziantep caddeleri ile Spor Sokak, Atatürk Bulvarı’na akın etti.
Tam kapanma öncesi sokaklarda ve hastanelerde oluşan kalabalık görüntüler salgının seyri açısından endişelere neden olurken perşembe günü yeni tip koronavirüs şüphesiyle Düzce’deki hastanelere başvuran 1.170 vatandaştan koronavirüs PCR testi alındı.
202 kişini testinin pozitif sonuçlanmasıyla Düzce’de salgına yakalananların sayısı 37 bin 382’ye yükseldi. Son günde sevindirici bir gelişme olarak yeni vefatın kaydedilmediği kentte salgın kaynaklı kayıpların sayısı 162 olarak sabit kaldı. Son dönemde vaka sayısında görülen kısmi azalışla birlikte kent genelinde azalma sağlanan 2 bin 408 aktif vakanın tedavilerine de hastanelerde ve evlerde devam ediliyor.
Durumu ağır seyreden 37 kişi kentteki farklı hastanelerdeki yoğun bakım ünitelerinde müşahede altında tutulurken, bu hastalardan 17’si ise entübe edildi.
TAM KAPANMA İYİ GELECEK
Önceki haftalarda günden güne yaşanan artışlarla vaka artış oranında Türkiye’de zirveye çıkan Düzce’de son dönemde vaka ve vefat sayılarında kısmi düşüş sağlandı. Bununla birlikte 17 günlük tam kapanma ile bu verilerde ciddi azalmalar sağlanması bekleniyor. Vatandaşların bu dönemde kısıtlama kararların uyması ve evde dahi olsalar kurallara harfiyen uymaları büyük önem taşıyor.
Tam kapanma döneminde işi sıkı tutan emniyet güçleri Düzce’nin dört bir yanındaki uygulama noktaları ile işyerlerinde denetim faaliyetlerini aralıksız şekilde sürdürüyor.
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri