TAM 5 BİN 399 KİŞİ BAŞVURDU

Gündem 8 Ağustos 2018 12:22
Videoyu Aç TAM 5 BİN 399 KİŞİ BAŞVURDU
A
a

Kamu kurum ve kuruluşlarına borcu olan vatandaşlara yönelik getirilen yapılandırma kapsamında 31 Temmuz tarihine kadar Düzce Belediyesi'ne haktan yararlanmak için 5 bin 399 mükellefin başvurduğu bildirildi. Son başvuru tarihi 27 Ağustos tarihine kadar uzatıldı.

Kamuoyunda ‘Vergi Affı’ olarak bilinen, “7143 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun” kapsamında başvurular devam ediyor. Vatandaşların belediyelere ait borçlarını da yapılandıran söz konusu kanun çerçevesinde vergi, ceza ve harçların gecikme cezaları silinerek, peşin ve taksitle ödeme imkânı sağlanıyor. İlk olarak son tarih 31 Temmuz olarak açıklanırken, daha sonra yapılandırma için başvuru tarihi 27 Ağustos'a kadar uzatıldı.Düzce Belediyesi, kamu borçlarının yapılandırılmasına ilişkin 31 Temmuz tarihine kadar çeşitli birimlere yönelik 5 bin 399 başvuru yapıldığını duyurdu. Düzce Belediyesi'nde yasa kapsamı içinde her türlü vergi, kira, su alacakları, ücretler gibi borçlanmalara yönelik işlemler sürüyor. Borç yapılandırmasına ilişkin son olarak açıklanan 27 Ağustos tarihine kadar işlemler sürecek. Bunun için Düzce Belediyesi'nde yasadan yararlanmak isteyenler için ayrı bir servis oluşturuldu. Vatandaşlar sadece tek bir servisten işlemleri gerçekleştirmeye devam edecek. İşlemlerin hızlandırılması ve kolaylaştırılması için Düzce Belediyesi tarafından müracaat matbu dilekçeleri hazırlandı. Yetkililer sürenin bir kez daha uzatılmasının mümkün olmadığını ifade ederek, borçlu mükelleflerin belirtilen süre içinde başvurması çağrısı yaptı.

İsteyen peşin, isteyen taksitli ödeyebilecek
Öte yandan emlak, eğlence, haberleşme, elektrik tüketim, ilan ve reklam, çevre ve temizlik vergisi, harçlar ve ücretler, katı atık toplama ve bertaraf ücreti, su ve atık su alacakları kapsamında belediyelere borcu olan vatandaşlar bu kanundan yararlanabilecek. Kanundan yararlanmak isteyenlerin belirtilen tarihe kadar belediyelere başvurması gerekiyor. Vatandaşlar ana borçlarını peşin ya da 6, 9, 12 veya 18 taksitle ödeyebilecek.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri