TALEPLER TİCARET BAKANINA İLETİLDİ

Gündem 14 Mart 2019 10:41
Videoyu Aç TALEPLER TİCARET BAKANINA İLETİLDİ
A
a

Kocaeli'de düzenlenen Bölge Odaları İstişare Toplantısı’nda Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın talepleri Başkan Tuncay Şahin tarafından iletildi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Kocaeli'de düzenlenen Bölge Odaları İstişare Toplantısı’nda iş insanlarıyla buluştu.TSO Başkanı Tuncay Şahin, bakandan Düzce’ye bir gümrük müdürlüğü kurulması başta olmak üzere OSB alanlarının genişletilmesine kadar çeşitli taleplerde bulundu.
 
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Kocaeli’nde Bölge Odaları İstişare toplantısına katıldı. Toplantıya katılan Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Ticaret Bakanlığı'nın sorumluluk alanlarına giren ve Düzce'de yer alan sorunları içeren dosyayı Bakan Pekcan’a sundu. Şahin'in sunduğu dosyada; Düzce'de bir Gümrük Müdürlüğü kurulmasının planlama kapsamına alınmasının talep edildiği öğrenildi. Yer konusunda Düzce Valiliği başta olmak üzere yerel otoritelerin her türlü yardım ve desteğe hazır oldukları belirtilen dosyada ayrıca finans kaynaklarına erişimleri konusunda kolaylıklar sağlayan Kredi Garanti Fonu (KGF)'na ait Düzce Temsilciliği kurulması da talepler arasında iletildi. Böyle bir temsilcilik kurulacak olması durumunda odanın ofis ve alt yapı desteklerini sağlamaya hazır olduğu da bakana aktarıldı. Yeterli kaynak sağlanarak mevcut OSB'lerin alanlarının genişletilmesi gerektiği de ilimiz adına iletilen konular arasında yer aldı.
Toplantı esnasında sorunlara tek tek değinen Pekcan, Başkan Şahin'in taleplerini not ederken, gerekli ön araştırma ve çalışmaların yapılacağını ifade etti. 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri