TAKSİCİ ESNAFI İSYAN ETTİ!

Gündem 3 Mart 2020 17:22
Videoyu Aç TAKSİCİ ESNAFI İSYAN ETTİ!
A
a

Düzce’de taksicilik yapan Murat Akyıldız, farklı günlerde kesilen 16 trafik cezasının aynı anda kendisine ulaştırılmasından şikayetçi… Yazılan cezalara itiraz etmediğini belirten Akyıldız, yetkililere “16 tane ceza birikene kadar neredeydiniz?” sorusunu yöneltti. Yapılan uygulamanın yanlış olduğunun belirten Akyıldız, mahkemeye giderek itiraz edeceğini ifade etti.

Düzce’de taksicilik yapan Murat Akyıldız, farklı günlerde kesilen 16 trafik cezasının aynı anda kendisine ulaştırılmasından şikayet etti. Yazılan 16 cezaya itiraz etmediğini özellikle belirten Akyıldız,  yazılan cezaların hemen gönderilmesi gerektiğini söyledi. 16 tane cezanın aynı anda gönderilmesinden dolayı 5 bin 600 TL ceza ödeyeceğini belirten Akyıldız, yapılan yanlışlığa mahkeme yolu ile itiraz edeceğini ifade etti.
“Bu cezalar niye toplu geliyor?”
Akyıldız şöyle konuştu: “16 tane ceza kağıdı. Bu cezalar ayrı günlerde yazılmış ama hepsi bir günde bana ulaştı. Bu cezalar bana tek tek gelse ben bunların ödemesini daha rahat yapabilirdim. Bana gelen toplam ceza 5 bin 600 TL. Bizim kazancımız zaten belli. Biz bu cezaları nasıl ödeyeceğiz. Bu cezalar niye toplu geliyor? Biz ne yaptık size. Bunun için nereye başvuracağız bilmiyorum. 16 tane trafik cezası. Farklı günlerde yazılmış ama aynı gün gönderiliyor. Ayıp denen günah denen bir şey var.”
“16 tane cezayı biriktirmenin bir anlamı yok”
Bugün (dün) gideceğim mahkemeye başvuracağım. İtiraz edeceğim bu yapılanlara. Ben cezalara karşı değilim. Hız sınırını aşmışızdır ceza yazılır. Bu normaldir. Ama bir ceza yazılıyorsa onun hemen gönderilmesi gerekir. 16 tane cezayı biriktirmenin bir anlamı yok. 16 tane ceza birikene kadar neredeydiniz? Bu cezaların hepsi bir günde geliyor. Yazıktır, günahtır. Bizde esnafız. Bu 16 tane cezanın hepsi farklı tarihlerde yazılmış ama toplu olarak bir günde ulaştırıyorlar. Yanlış anlaşılmasın ben yediğim cezalara itiraz etmiyorum. Yapılan bu yanlışa itiraz ediyorum.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri