STANDARD PROFİL’DEN YAPILAN AÇIKLAMA ORTAYA ÇIKARDI

Gündem 26 Mart 2020 11:14
Videoyu Aç STANDARD PROFİL’DEN YAPILAN AÇIKLAMA ORTAYA ÇIKARDI
A
a

Düzce’de ilk koronavirüs vakası tespit edildi. Pozitif çıkan kişiye ilişkin açıklama resmi kanallardan gelmedi. Standard Profil, bir çalışanın koronavirüse yakalandığı yönünde işçilerini bildirince vaka ortaya çıkmış oldu.

Koronavirüse rastlanmayan iller arasında yer alan Düzce’de dün ilk vaka kayıtlara geçti. Standard Profil fabrikasının bir çalışanı koronavirüse yakalandı. Fabrika çalışanlarına şu bilgilendirmeyi gönderdi: “Değerli çalışma arkadaşlarımız tüm dünyada hızla yayılan koronavirüsün ülkemizde de etkili olmaya başlamasını takiben, üzülerek bildirmek isteriz ki, Düzce fabrikamızda bir çalışanımızın koronavirüs testi pozitif çıkmıştır. Öncelikle konuyla ilgili olarak başta İl Sağlık Müdürlüğü olmak üzere ilgili tüm kamu otoriteleri ile işbirliği halinde olduğumuzu, gerekli tüm uygulamaların hızla hayata geçirildiğini bildirmek isteriz. Koronavirüs tespit edilen ilgili personelimizin hastanede tedavisine başlanmış olup, kendisiyle direkt temasta olan çalışanlarımıza bilgilendirme yapılmıştır, takip ve kontrolleri işyeri sağlık birimi aracılığıyla devam etmektedir.ayrıca bu sabahtan itibaren yaşanan durumun gerektirdiği prosedür doğrultusunda fabrika girişinde tüm çalışanların ateş kontrolü başlatılmıştır.”
Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün gece  “Son 24 saatte 15 hastamız hayata veda etti. Bugüne dek kaybettiğimiz hasta sayısı 59. Toplam hasta sayımız 2 bin 433” bilgilendirmesinde bulunmuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri