STANDARD PROFİL’DE GREV VAR

Gündem 6 Ağustos 2022 16:59
Videoyu Aç STANDARD PROFİL’DE GREV VAR
A
a

Düzce’nin köklü sanayi kuruluşları arasında gösterilen Standard Profil’in yaklaşık bin çalışanı, fabrika yönetiminin taleplerine kulak tıkadığı gerekçesiyle iş bıraktı. Maaş konusunda haksızlığa uğradıklarını savunan işçiler, fabrika yetkililerinden olumlu cevap alana kadar eyleme devam edeceklerini bildirdi.

D-655 Karayolu üzeri Konuralp mevkiinde bulunan Standard Profil fabrikasında Petrol İş Sendikası’na bağlı yaklaşık bin işçi, fabrika yönetiminin maaş taleplerini kabul etmemesini gerekçe göstererek grev kararı aldı. İşçilerin grev kararı alması ile birlikte, 5 Ağustos itibariyle fabrikada üretim durduruldu.
Fabrikanın bahçesinde sloganlar atarak seslerini duyurmaya çalışan işçiler ile fabrika yönetiminin 8 Ağustos Pazartesi günü bir araya geleceği öğrenilirken, işçi temsilcileri talepleri karşılanana kadar eylemlerini sürdüreceklerini açıkladı.
Konu ile ilgili Öncü Haber mikrofonuna konuşan Düzce Petrol İş Sendikası Düzce Şubesi Başkanı Ali Işık, “Olaylar çözülene kadar eyleme devam edeceğiz. Üretimi durdurmamıştık ama bugünkü (5 Ağustos) konuşmadan sonra üretimi tamamen durdurduk. Bütün işçiler burada, üç vardiyada çalışan bin arkadaşımız burada. Evlerimize gitmeyeceğiz bu iş ilerleyene kadar buradayız. Bizim burada resmi bir talebimiz yok. Biz burada kimyasalın içinde ve ağır bir işte çalıştığımız için maaşlarımız asgari ücretin biraz üstündeydi. Malum ekonomik şartlardan dolayı asgari ücrete zam geldi, bizde bu iyileştirmeyi bize de yapın dedik. Ağır ve tehlikeli bir işte çalışıyoruz bu da bizim hakkımız dedik. Bir çalışma yapacaklarını söylediler ama bu çalışmanın sonucunda olumlu bir gelişme olmadı. Bizde bunun sonucunda eylem başlattık.” diye konuştu.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri