SÖZ VERİLEN 7 PROJEYE NE OLDU!

Gündem 29 Mart 2018 15:36
Videoyu Aç  SÖZ VERİLEN 7 PROJEYE NE OLDU!
A
a

CHP İl Kadın Kolları Başkanı İlknur Başak Tütüncü bu kez son yerel seçimler öncesi Düzce halkına vaat edilip hala yerine getirilmeyen projeler üzerinden AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin’e yüklendi. Vaatlerin sahibi olan eski Başkan Mehmet Keleş’in istifa ettiğini, yerine koltuğa oturan Dursun Ay’ın da görevde yeni olduğunu belirten Tütüncü, “Mehmet Keleş’e soramıyorsak Hikmet Keskin’e soralım” diyerek söz verilen 7 projenin neden yerine getirilmediğini sorguladı. Ayrıca Keleş’in istifa gerekçesi olarak metal yorgunluğunun gösterilmesine atıfta bulunarak, “Metal yorgunluğu neden yaşanır? Şahsen benim Audi makam aracım olsa metal yorgunluğu yaşamazdım.” dedi.

CHP Düzce İl Kadın Kolları Başkanı İlknur Başak Tütüncü, geçtiğimiz günlerde Mehmet Keleş’in Düzce Belediye Başkanlığı görevinden istifasının nedenini sorduğu AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin’e bu kez, 2014 Yerel Seçimleri’nde verilen vaatlerin neden yerine getirilmediğini sordu.

Eski Başkan Keleş’in gerçekleşmeyen vaatlerini sıraladı
Konuşmasına, eski Başkan Mehmet Keleş’in adaylık döneminde Düzceliler’e verdiği sözleri hatırlatarak başlayan Tütüncü, şöyle konuştu: “30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinin üzerinden tam 4 sene geçti. 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’nin Düzce Belediye Başkan adayı Sayın Mehmet Keleş’in bir takım vaatleri olmuştu. Bu vaatlere şöyle bir göz gezdirdiğimizde;

Küçük Melen Suyu Projesi
AK Parti’nin yerel seçim vaatlerinde; “Melen Suyu Projesi kapsamında, Düzce'nin kuzeybatısından geçen Melen Suyu’nun çevresine yürüyüş parkurları, spor alanları ve kafeler gibi çok sayıda sosyal alanlar yapılacak” denmişti, ancak yapılmadı!

Kentsel Dönüşüm Projesi
“Düzce eski Sanayi Çarşısından, Çay Mahallesi boyunca uzanacak olan "Kentsel Dönüşüm" Projesi ile Düzce yeni yüzüne kavuşacak” denmişti, ancak maalesef kavuşmadı!

Asar Suyu Projesi
Asar Deresi Projelerinde, “Düzce'nin göbeğinden geçen asar suyunun çevresi, Kentsel Dönüşüm Projesine uygun olarak yapılacak. Suyun debisi içine koyulacak sistemle yükseltilerek, dere içinde kanolarla gezinti sağlanabilecek. Asar Suyunun çevresine ise, yürüyüş parkurları, bisiklet yolları, spor alanları ve kafeler gibi sosyal mekanlar yapılacak” denmişti, ne yazık ki bunu da göremedik!

Hızlı ve Kolay Ulaşım Projesi
“Hızlı ve Kolay Ulaşım Projesinde, Vatandaşların Düzce'de hızlı ve kolay ulaşımını sağlamak için, Düzce Belediyesi bünyesinde Ulaşım Koordinasyon Merkezi kurulacak. Bu merkezle birlikte, Düzce - Konuralp - Düzce Üniversitesi ve Kalıcı Konutlar ile Düzce arasında, Metrobüs hatları kurularak, hem ucuz hem de hızlı ulaşım sağlanacak” denmişti, bu proje de, sadece bir vaat olmaktan öteye,maalesef geçemedi!

Konuralp ve Tarih Koridoru Projesi
Konuralp ile ilgili söyledikleri projede ise, “Konuralp'e özel turistlik yerler, Konuralp Gazi'yi anma günleri gibi sosyal etkinlikler” bulunuyordu. Acaba; Konuralp’te yaşayan vatandaşlarımız, orada özel turistik yerlere hiç rastlayabilmişler mi? Bir sorun bakalım!

Düzce Kültür Evleri
“Her Mahalleye kurulacak olan Düzce Kültür Evleri, her kesimde ki vatandaşlara hitap edebilecek. Düzce Kültür evlerinin içinde, spor alanları, kafeteryalar, nikah salonu ve taziye odaları bulunacak” denmişti, ne yazık ki böyle bir projenin de gerçekleştiğini göremedik!

Stadyum
“Kalıcı Konutlar bölgesinde bulunan taş ocağının olduğu bölgeye 15 bin kişilik stad, AVM, sosyal alanlar ve Bayrak tepe projesi” denmişti, ancak henüz ortada bir 15 bin kişilik stadyum yok!”

Mehmet Keleş’e soramıyorsak Hikmet Keskin’e soralım”
Keleş’in istifasının ardından söz verilen projelerin neden yerine getirilmediğini Keskin’in açıklamasını isteyen Tütüncü, şu ifadelerde bulundu: “Şimdi bu soruları kime yöneltelim, açıkçası bilemiyoruz. Mehmet Keleş istifa etti, şu anda görevinin başında değil. Dursun Ay yeni geldi. Dursun Ay’ın işi de gerçekten çok zor. 4 yıl içerisinde bitirilememiş projeleri 1 yıl içerisinde bitirebilmesi mucize gibi bir şey, yani gerçekleşmesi mümkün değil. Bu soruları biz yine Hikmet Keskin’e soralım. Çünkü Mehmet Keleş’in ağabeyleri olduğundan ve metal yorgunluğu yaşadığından bahsetmişti. İstifa nedenini sorgulamamızı istemişti, bizden. Şimdi Mehmet Keleş benim ne ağabeyim, ne kan bağım var, ne duygusal bir bağım var, zaten akçeli işlerle de uğraşmadığım için benim hiç çekincem de yok. Mehmet Keleş’e soramıyorsak Hikmet Keskin’e soralım, parti adına bize bunları açıklasın, lütfen.”

Sözlerini tutmalarını bekliyoruz”
Tütüncü şöyle devam etti: “Söz verilen bu vaatler neden yerine getirilmemiştir? Düzce’nin çehresi neden değiştirilememiştir? Böylesine güze, böylesine cennet gibi bir şehir, yaşanabilecek en güzel şehirlerden biri olan Düzce’miz ile ilgili bu çalışmalar neden yapılmamıştır. Bunları soruyoruz ve sözlerini tutmalarını bekliyoruz. Metal yorgunluğu neden yaşanır? Şahsen benim Audi makam aracım olsa metal yorgunluğu yaşamazdım açıkçası. Sorularımız bunlarla da sınırlı değil, önümüzdeki günlerde başka başka sorularımız da olacak kendilerine. Düzce halkı adına soracağız.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri