SOSYAL VE PSİKOLOJİİK DESTEKLER SÜRDÜ

Gündem 17 Haziran 2020 16:33
Videoyu Aç SOSYAL VE PSİKOLOJİİK DESTEKLER SÜRDÜ
A
a

Salgın hastalık sürecinde eğitim öğretime verilen zorunlu arada Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Öğretmenim Yanı Başımda" projesi başlatıldı. Öğrencilerin sosyal, psikolojik ve akademik gelişimleri için öğretmenlerin, rehberliğini yaptıkları sınıflardaki öğrencileri ve velileri belirli aralıklara arayarak destek veriyorlar.  

Salgın hastalıkla mücadele de öğrencilerin evde eğitimleri devam etti. Bu süreçte Milli Eğitim Müdürlüğü "Öğretmenim Yanı Başımda" projesi ile okullardaki öğretmenler ile birlikte tüm eğitim kademelerindeki öğrencilerin akademik, sosyal ve duygusal gelişimlerinin desteklenmesi ve velilerle güçlü işbirliği kurularak, okul-toplum birlikteliğinin sağlanması, sürecin en verimli şekilde değerlendirilmesi ve salgına karşı duyarlı bir şekilde mücadele edilmesi amaçlandı.
 Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamada şunlara değinildi:
 “Proje kapsamında öğrencilerin sosyal, psikolojik ve akademik gelişimleri için öğretmenler, rehberliğini yaptıkları sınıflardaki öğrencileri ve velileri belirli aralıklarla arayarak destek verdiler.
Yine proje kapsamında öğretmenler, uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerle ders işlemeye devam ettiler. Gerek EBA üzerinden canlı ders uygulamaları ile gerekse farklı programlar kullanılarak eğitim öğretimin devamlılığı sağlanmıştır. Evinde bilgisayarı, televizyonu olmayan öğrencilere bilgisayar desteği verilmiştir.Bu süreçte; 8. ve 12. sınıfta okuyan öğrencilerimize gönüllü öğretmenlerimizin katılımı ile yürütülen proje kapsamında ortaokul 8. sınıf ve lise 12. sınıf öğrencilerimize yönelik yaprak testler hazırlanmış, internet sitemiz üzerinden erişime açılmış, dijital ortamda okullarımız aracılığıyla öğrencilerimize ulaştırılmıştır. Düzce Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından her sınıf seviyesinde, her dersten işlenen ve işlenecek konuları kapsayacak şekilde Kazanım Tarama Testleri hazırlanmış, Ölçme Değerlendirme Merkezinin web sayfasında "Kazanım Tarama Testleri" alanında yayınlanmıştır. Bakanlığımız tarafından hazırlanan soru paketleri basılarak, internet erişimi olmayan dezavantajlı öğrencilerimize okullarımız ve öğretmenlerimiz aracılığı ile ulaştırılmıştır.Yine Öğretmenim Yanı Başımda Projesi kapsamında bazı gönüllü öğretmenlerimiz, yapılan canlı ders ve diğer uygulamalara imkânsızlıklar nedeniyle katılamayan öğrencilerimize GEZİCİ KÜTÜPHANE mantığı ile rehberliğini yaptıkları öğrencilere ev ev kitap dağıttılar, özellikle LGS ve YKS’ye hazırlanan öğrencilerimize sorular hazırlayarak, evlerine ulaştırdılar.
 Büyük bir gayret ve özveri ile yaşanılan bu zorlu süreçte öğrencilerinin yanında olan tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.”
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
pkmyas