SORUNSUZ BİR KIŞ İÇİN TOPLANDILAR

Gündem 5 Aralık 2018 12:47
Videoyu Aç SORUNSUZ BİR KIŞ İÇİN TOPLANDILAR
A
a

Kış mevsimi nedeniyle karayolları ve köy yollarında vatandaşların sıkıntı yaşamaması için il genelinde alınacak tedbirler ve kurumlar arasında iş birliğini sağlamak amacıyla geniş katılımlı bir toplantı yapıldı. Kış Tedbirleri Toplantısı’na başkanlık eden Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, “İnşallah afakî kış şartlarının yaşanmadığı, halkımızın hiçbir kayıp vermediği ve sıkıntı yaşamadığı bir kışı hep birlikte geçiririz.” dedi.

Kış yüzünü gösterdi, beklenen kar yağışı öncesi kış tedbirlerini görüşmek için toplantılar peşi sıra geldi. Bolu Dağı'ndaki valilerin katılımıyla gerçekleşen toplantının ardından bu kez Düzce'de ilgililer toplandı.

2018-2019 Kış Tedbirleri Toplantısı Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında yapıldı. Afet Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen toplantıya Vali Dağlı’nın yanı sıra vali yardımcıları, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Özgür Sağlam, belediye başkanları, kurum müdürleri ve karayolları katıldı.

Toplantıda, Düzce’de etkili olması beklenen kar yağışı nedeniyle karayolları ve köy yollarında vatandaşların sıkıntı yaşamaması adına alınacak tedbirler görüşüldü.

“Kış döneminde alınacak olan tedbirleri görüşeceğiz”

Toplantı öncesinde basına açıklamalarda bulunan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, şöyle konuştu:

“Geçtiğimiz gün Bolu ve Düzce illerimiz ile birlikte koordinasyonu gerçekleştirmek üzere kış tedbirlerini görüştüğümüz bir toplantı gerçekleştirdik. Bugün (dün) de kendi ilimizin içerisinde kış döneminde alınacak olan tedbirlerle ilgili toplantımızı, buradaki mesai arkadaşlarımızla birlikte yapıyoruz. Tüm kaymakamlarımız, belediye başkanlığımız, jandarma komutanlığımız, emniyet müdürlüğümüz, karayolları AFAD ve tüm kamu kurumlarımız ile şoförler olmak üzere toplantı halindeyiz.”

“Sağlık, sıhhat içerisinde bir kışı hep birlikte geçirelim”

Toplantının detayına ilişkin geniş kapsamlı bilgi veren Vali Dağlı, şu ifadelere yer verdi: “Burada il merkezinde yollarımızın açık tutulması, ilçe merkezlerinin yine yollarının açık tutulması, köy yollarımızın aşırı kar yağışı halinde yollarının açık tutulması, sağlık tedbirlerinin alınması, gerekli iaşe, ibate çalışmalarının yapılması, belli bir afet olması durumunda AFAD Başkanlığımızda yürütülecek tedbirler, 112 müdürlüğümüzde yapılacak çalışmalar, şoförler odamızın yapacağı görevler, sağlık müdürlüğümüze düşecek olan fonksiyonlar, bunların hepsini burada konuşacağız. İnşallah sağlık, sıhhat içerisinde, afakî kış şartlarının yaşanmadığı, halkımızın hiçbir kayıp vermediği ve sıkıntı yaşamadığı bir kışı hep birlikte geçiririz.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri