SORUNLARI GÜNDEME GELDİ

Gündem 1 Haziran 2018 14:27
Videoyu Aç SORUNLARI GÜNDEME GELDİ
A
a

İl Genel Meclisi’nin Haziran ayı ilk birleşiminin gündemini Akçakoca’da bulunan imam hatip liselerinin sorunları oluşturdu. Akçakoca İmam Hatip Lisesi’nde yemekhane sorunu, Akçakoca Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde ise kamera sıkıntısı yaşandığı gündeme geldi.

İl Genel Meclisi’nin haziran ayı ilk birleşiminde okullarda yaşanan sıkıntılar gündeme geldi. Toplantıda ilk olarak bir önceki birleşime ait karar özetini kapsayan tutanak okundu. Özellikle Akçakoca’da bulunan imam hatip liselerinde yaşanan yemekhane ve güvenlik sistemi sıkıntıları ön plana çıktı.

Akçakoca’nın okullarının sorunu meclis gündemine alındı
Meclis gündem maddelerinden sonra Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonunun raporları için söz alan Mümtaz Faik Genç şunları kaydetti: “Akçakoca’da bulunan imam hatip liseleri ve öğrencileriyle ilgili araştırma yapılarak şu tespitler yapılmıştır. Komisyonumuzun yaptığı araştırma sonuncunda Akçakoca merkeze 600 kilometre uzaklıkta olan Akçakoca İmam Hatip Lisesi bodrumla birlikte 4 katlıdır. Okulda yemekhane olmayıp bodrum katta yemek hizmeti yapılmasının çok fazla uygun olmadığı tespit edilmiştir. Bu okula bir yemekhane gerekmektedir. Ayrıca okul pencereleri çok fazla uygun olmayıp bahçe ve giriş kapıları da uygun değildir. Diğer okul Akçakoca Anadolu İmam Hatip Lisesi merkeze 2 kilometre uzaklıktadır. Okulu çevreleyen doğalgazın üzerine korkuluk yapılması okul güvenliği açısından önemlidir. Ayrıca okulda kamera sıkıntısı olup 16 olması gereken kamera sayısı 8’dir. Bunun çoğaltılması gerekmektedir. Komisyonumuzca uygun görülen bu raporun İl Genel Meclisi’ne sunulmasına karar verilmiştir.”Okunan rapor oylanmasının ardından İl Genel Meclisi’nde görüşülmesine karar verildi.Diğer taraftan İl Genel Meclisi Başkanı Ayfer Yılmaz’ın meclis başkanı olarak seçilmesinin ardından meclisteki il encümenliği görevi yapılan kapalı oylamayla 20 oyun tamamını alan Meclis Üyesi Şaban Arslan’a verildi. Ayrıca Yılmaz, diğer komisyon üyeliklerinden de başkan olduğu gerekçesiyle istifa etti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri