SORUNLARA ÇARE ARANIYOR

Gündem 11 Haziran 2017 10:35
Videoyu Aç SORUNLARA ÇARE ARANIYOR
A
a

Hizmete girdiği günden bu yana asayiş olaylarının sık yaşandığı bir adres olan Şehirlerarası Otobüs Terminali, Düzce Belediyesi Ulaştırma Müdürlüğü bünyesinden ayrılarak tek başına bir müdürlük olacak. Müdür olarak ise daha önce Düzce Belediyesi'nde Zabıta Müdürlüğü görevini üstlenmiş bir ismin telaffuz edilmesi, terminalde yaşanan güvenlik zafiyetinin önüne geçme noktasında kararlı olunduğu şeklinde yorumlandı.

Düzce'nin beklenen projelerinden olan ve 7 Kasım 2016 tarihinde kapılarını hizmete açan Şehirlerarası Otobüs Terminali için Düzce Belediyesi bünyesinde yeni bir müdürlük kurulacağı iddia edildi. Darıcı Mahallesi'nde inşa edilen ve hizmete girdiği günden bu yana gerek eksikliklerle gerekse güvenlik zafiyeti sonucu sık sık yaşanan kavgalarla adından söz ettiren terminalin, Ulaştırma Müdürlüğü bünyesinden ayrılacağı konuşuluyor. Edinilen bilgiler doğrultusunda, Ramazan Bayramı'nın ardından yapılacağı öne sürülen değişiklik kapsamında Şehirlerarası Otobüs Terminali için de sıfırdan bir müdürlük kurularak Ulaştırma Müdürlüğü bünyesinden ayrılacağı öğrenildi.

Alınan bu karar ise kamuoyunda Düzce'nin beklenen projesinin daha kaliteli ve sağlıklı şartlarda hizmet vermesi ve güvenlik zafiyeti sonucu yaşanan asayiş olaylarının son bulması açısından umut oldu.

Öte yandan terminal için özel olarak kurulacak yeni birime müdür olarak daha önce Düzce Belediyesi'nde Zabıta Müdürlüğü görevini üstlenen bir ismin telaffuz ediliyor olması Düzce Belediyesi'nin terminalde yaşanan asayiş olaylarının önüne geçmek için kararlı olduğu düşüncesini de beraberinde getirdi.

 

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri