SORUNLAR NASIL BU NOKTAYA GELDİ!

Gündem 26 Kasım 2018 14:40
Videoyu Aç SORUNLAR NASIL BU NOKTAYA GELDİ!
A
a

Sorunlarla adından söz ettirmeye devam eden Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'nde 1 güvenlik görevlisinin yaralanması ile sonuçlanan arbede, "Güvenlik zafiyeti mi var?" sorusunu akıllara getirdi. Sık sık güvenlik görevlileri ile hasta yakınları arasında tartışma yaşanması öfke patlamasını tetikleyen nedenleri tartışmaya açtı.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'nde sıkıntılar bitmek bilmiyor! Bu kez güvenlik görevlisinin de karıştığı bir arbede yaşanması, sorunların ulaştığı noktayı ve önleyici adımların yetersizliğini açıkça gösterdi.

Sözlü başladı, kavgayla bitti
Sözlü başlayan tartışmanın tekmeli-yumruklu kavgaya kadar ulaşması gözleri tutum ve davranışlara çevirirken, genellikle gergin bir bekleyişin hakim olduğu hastane koridorlarında özellikle hasta yakınlarına karşı daha hassas olunması görüşü ön plana çıktı. Güvenlik görevlilerinin tavırları ile ilgili sık şikayet sesleri yükselmesi, personelin bu konularda daha iyi bir eğitimden geçmesi gerektiğine işaret ediyor.

Şiddete son örnek oldu
Diğer taraftan güvenliği sağlamakla görevli personelin de zor şartlar altında çalıştığı biliniyor. Bir güvenlik personelinin başından aşağıya kaynar su dökülerek yaralanması maruz kalınan şiddete son örnek oldu.

'Torpil' iddiaları!
Gündüz ve akşam vardiyası olarak ortalama 20 güvenlik görevlisinin görev yaptığı hastanede, personel eksikliği yüzünden az kişiye çok iş yükleniyor. Herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için görev başında olan güvenlikçiler, ayrıca gidecekleri poliklinikleri bilmeyen vatandaşa danışma gibi hizmet vermeyi de ihmal etmiyor. Ayrıca çoğu güvenlik görevlisi tüm gün ayakta mesai yaparken, bazı personelin masa başı işinde olması tepki çekiyor. Bu durum 'torpil' söylentilerini de beraberinde getiriyor.

Önlem şart!
Her gün yüzlerce vatandaşın sağlığına kavuşmak için yolunu tuttuğu hastanede, yaşanan gerginliklerin asgariye indirilmesi için bir takım önlemler alınması bekleniyor.

Güvenlik kameraları çalışmıyor!
Öte yandan hastanedeki bu üzücü olay, büyük bir eksikliği de gün yüzüne çıkardı. Yaşanan olaylara ışık tutmada önemli bir unsur olan güvenlik kameralarının çalışmadığı ortaya çıktı. Hastaneyi ayağa kaldıran kavganın nasıl başladığı ve ardından yaşanan gelişmeleri an be an kaydetmesi gereken kameraların neden aktif olmadığı sorgulanırken, geride kalan hafta başhekim ve yardımcısının istifası ile sarsılan devlet hastanesinde sıkıntıların çözümü için atılacak adımlar merakla beklenmeye başladı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri