SORUNLAR ÇALIŞTAYDA MASAYA YATIRILDI

Gündem 14 Eylül 2018 13:39
Videoyu Aç SORUNLAR ÇALIŞTAYDA  MASAYA YATIRILDI
A
a

Düzce’nin en önemli sanayi kolları arasında yer alan ağaç ve orman ürünleri ile mobilya sektörü Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen çalıştayda, yaşanılan sorunları enine boyuna tartıştı. 1999 depremleri öncesi en parlak dönemini yaşayan ve Türkiye’de marka olan Düzce orman ürünlerinin tekrar o günlere dönmesi için yapılması gerekenler masaya yatırıldı.

Ağaç ve orman ürünleri ile mobilya sektörü sanayicileri Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde düzenlenen çalıştayda bir araya geldi. Çalıştay, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin’in açılış konuşması ile başladı.

Siz olmasaydınız 1959 yılında bu oda kurulamazdı”
Şahin, "Sizler Düzce’mizin ve odamızın en eski ve köklü meslek grubunun üyelerisiniz. Şunu açıkça ifade etmek isterim ki, siz olmasaydınız 1959 yılında bu oda kurulamazdı. Odamızın kurulmasında en itici güç orman ürünleri sanayisi olmuştur. Bu vesile ile başta Afer Tütüncüoğlu ağabeyimiz olmak üzere, diğer kurucu üyelerimizi de burada rahmetle anmak isterim. Bu çalıştayda, bu sektörde Düzce’nin deprem öncesine kadar tartışmasız bir marka olduğu günlere nasıl dönebiliriz, geçmişte nerede hata yaptık da bugünlere geldik, eski gücümüze dönmek için neler yapabiliriz, kısa ve uzun vadede ne gibi stratejiler oluşturabilirizi konuşmak ve konuştuklarımızı nasıl hayata geçirebileceğimizi planlamak istiyoruz. Gerek görülürse bir ya da daha fazla çalıştay da yapabileceğimizi belirtmek isterim." ifadelerini kullandı.

Sektörel bilgiler verdi
Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin’in konuşmasından sonra danışmanlık firması yetkilisi Serdar Demirbilek (UR-GE) Uluslararası Rekabeti Geliştirme Destekleri hakkında bir bilgilendirme yaptı. Daha sonra, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Düzce Koordinatörü İbrahim Pehlivan yaptığı sunumda Dünya da ve Düzce’de mevcut orman ürünleri sanayisi hakkında sektörel bilgiler verdi.

Sorunlar masaya
Çalıştay kereste ve mobilya sektörü temsilcilerinin 2 masa etrafında toplanarak, sektörde yaşanan sorunları ele alması ile devam etti. Çalıştay masalarında görevli modaratörler, mobilya ve kereste sektörü üyeleri tarafından dile getirilen sorunları listeledi ve bu listeler birleştirilerek genelleştirildi. Oluşturulan listelerdeki en başlı sorunlar üzerinden üyelerden, çözüm yollarına yönelik öneriler alındı. Bundan sonraki yürütülecek çalışmaların Düzce Ticaret ve Sanayi Odası çatısı altında sürdürülmesi kararlaştırıldı.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri