SORUNLAR AŞILDI, SÜREÇ HIZLANIYOR

Gündem 10 Eylül 2018 16:41
Videoyu Aç SORUNLAR AŞILDI, SÜREÇ HIZLANIYOR
A
a

Düzce sanayisini temsil eden en önemli kurum olan Düzce TSO nihayet yeni binasına kavuşacak. Yenilenen yönetimle birlikte komisyon kurularak ciddi şekilde ele alınan yeni hizmet binası konusunda önemli bir aşama daha aşıldı. Meclis toplantısında konuşan TSO Başkanı Tuncay Şahin, binanın yapımı noktasında önlerindeki yasal prosedürlerin ortadan kalktığını açıkladı.

Mevcut binanın ihtiyaca cevap vermemesi nedeniyle uzun süredir Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’na kazandırılmak istenen yeni hizmet binası konusunda süreç hızlanıyor. Kaynak başta olmak üzere çeşitli gerekçelerle projeden öteye gidemeyen yeni bina ile ilgili ciddi bir çalışma yürüten yeni yönetim, hem projeyi değiştirme hem de komisyon kurma karar almıştı. Bu doğrultuda devam eden çalışmaların son durumu meclis toplantısında üyelere aktarıldı.Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Olağan Meclis Toplantısı dün akşam Düzce TSO binasında gerçekleştirildi. Meclis Başkan Vekili Nuri Hızel'in açılış konuşmasıyla başlayan olağan Meclis Toplantısında, ilk olarak Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin oda faaliyetlerini meclis üyelerine aktardı.

Meclis üyelerine yüksek lisans fırsatı
Şahin, üniversite ve sanayi işbirliğinin önemine işaret ederek imzalanacak olan protokolle meclis üyeleri ve personelin üniversitede özel imkanlarla yüksek lisanslarını yapabileceklerini söyledi. Şahin, ayrıca Gölyaka Meslek Yüksek Okulu Turizm Otelcilik Bölümü’nün odayı ziyaretleri esnasında mutfak malzemeleri yardımı konusunda talepte bulunduklarını da sözlerine ekledi.

Önergeler oy birliğiyle kabul edildi
Düzce TSO Başkanı Tuncay Şahin'in konuşmasının ardından yönetim kurulunun olağan harcamalar için hazırladığı önergeler gündeme geldi. Önergelerin içerisinde Düzce İli Sporu Geliştirme Vakfı'na yapılacak olan yardım bedeli, Gölyaka MYO'ya yapılacak olan malzeme yardımı, yeni hizmet binasının yapımıyla ilgili teknik izin gibi konular yer aldı. Önergeler oy birliğiyle kabul edildi.

Yasal prosedürler kaldırıldı
Yeni hizmet binasının yapımı amacıyla kurulan komisyonun önümüzdeki günlerde yeniden toplanacağını söyleyen Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, önlerindeki yasal prosedürleri ilgili kurumlarla irtibata geçerek kaldırdıklarını ve artık daha sağlıklı şekilde konunun tartışılabileceğini ifade etti. Meclis Toplantısı, Meclis Başkan Vekili Nuri Hızel'in teşekkür konuşmasıyla sona erdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri