SONUNDA ÇALIŞMA BAŞLIYOR

Gündem 27 Kasım 2017 13:09
Videoyu Aç SONUNDA ÇALIŞMA BAŞLIYOR
A
a

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, şehir göbeğinde kalan ve dönüşüm kapsamına alınan Eski Sanayi Çarşısı’nın kaldırılmasına yönelik çalışmaların hızlandırılacağını belirterek, “Bu bizim bakanımızın projesi ve en hızlı şekilde Düzce’de gerçekleşmeli. Biran önce başlayıp kazmayı vurmamız gerekiyor.” diye konuştu.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Bakan Faruk Özlü koordinesinde başlatılan ve aralarında Düzce’nin de bulunduğu 10 pilot ilde merkezde kalan sanayi sitelerinin şehir dışına taşınmasını hedefleyen kentsel dönüşüm projesine yönelik hala tek kazmanın vurulmadığı Düzce’de, Vali Zülkif Dağlı çalışmaların hızlanacağı müjdesini verdi.Bugün Düzce Valiliği Makam Toplantı Salonu’nda Vali Zülkif Dağlı başkanlığından “Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm” hakkında gerçekleştirilen toplantıya Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ve ilgili kurum müdürleri de katıldı.

Günden güne vakit kaybediyoruz”
Toplantının içeriğine ilişkin bilgilendirmelerde bulunan Vali Dağlı, “Biz günden güne vakit kaybediyoruz. Bununla ilgili son durum ne, ne yaptık, planlamamızı nasıl yaptık, milli emlak, sanayi kooperatifi, belediyemiz bu işin neresinde olacak ve önceki taşınacak sanayi sitesi kooperatifimiz bu işin neresinde olacak bunlarla ilgili son bir durum değerlendirmesi yapmak istedik. Çünkü hızlanmak durumundayız. Onun için buradayız.” dedi.

Bir an önce başlayıp kazmayı vurmamız gerekiyor”
Projenin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü koordinesinde bir proje olmasından dolayı Düzce’de çalışmaların hızlanacağını kaydeden Dağlı şöyle konuştu:“Bakanımızın projesi de Düzce ilinde en hızlı gitmesi gereken projelerin başında geliyor. Bu yüzden projeyi hızlandırmak gerekiyor. Bildiğiniz gibi 10 ilimizde başlamıştı. 10 ilimizin içinde bu manada protokolleri imzalayanlar var. Bizim hızlıca depar atıp bu arayı kapatıp işimize bir an önce başlayıp kazmayı vurmamız gerekiyor. Hem buradaki sanayicilerimizde sıkıntı var, hem dükkanlarda boş olanlar var. Bu sorunların hepsini bir anda çözmemiz zor ama adım adım gitmek suretiyle çözmek durumundayız.”

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri