SÖNMEZ: PARTİ YÖNETİCİLERİ AÇIKLAMA YAPSIN

Gündem 3 Ekim 2018 16:26
Videoyu Aç SÖNMEZ: PARTİ YÖNETİCİLERİ AÇIKLAMA YAPSIN
A
a

Kızılay Düzce Şubesi Başkanı Kemal Demir ve yönetiminin genel merkez tarafından görevden alınmasına bir tepki de Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez’den geldi. “Şube kongrelerine birkaç ay kala bu operasyonun sebebi nedir?” diye soran Sönmez, “Anlaşılan iktidar çevresinde odaklanan bir menfaat grubu Kızlay’ın varlıklarına göz dikmiştir.” ifadesini kullandı ve ekledi: “Düzce iktidar partisi yöneticilerinden de açıklama bekliyoruz.”

Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez, Kızılay Düzce Şubesi’nde yaşanan görevden alma ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada yönelttiği sorularla sert eleştirilerde bulundu.

Şube kongrelerine birkaç ay kala bu operasyonun sebebi nedir?”

“Sıra Kızılay’da mı?” ifadesini kullanan Sönmez, şöyle devam etti:“Kızılay Düzce şube başkanı ve yönetim kurulu genel merkez tarafından geçtiğimiz günlerde görevden alındı. Şube başkanımız şahsına veya bir yakınına menfaat mi sağlamıştır? Böyle bir durum mu vardır? Yoktur. Olması da imkansızdır. Peki sorun nedir? Şube kongrelerine birkaç ay kala bu operasyonun sebebi nedir?”

Şubeleri de yandaşlara bahçe yapma gayretindeler”
Yaptıkları araştırmalara göre ülke genelinde görevden alınan başka şubeler de olduğunu kaydeden Sönmez, şöyle devam etti: “Kızılay her türlü siyasi eğilimden bağımsız, toplumun güven duyduğu, rahatlıkla bağışlarını yaptığı bizim milli bir yardım kuruluşumuzdur. Zaten birkaç dönemdir genel merkezin iktidarın müdahalesiyle oluştuğunu biliyoruz. Bu yetmemiş olacak ki, şimdi şubeleri de yandaşlara bahçe yapma gayretindeler.”

Millet malına el uzatmayın, hesabını ağır ödersiniz”
Kızılay’ın büyük bir mal varlığına sahip olduğunu belirten Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez, “Aynı zamanda büyük paraların döndüğü bir kurumdur. Mesele kaynaklar yardıma muhtaç olanlar için mi kullanılacak yoksa ihale mafyası ve yandaşlara mı akacak? Anlaşılan iktidar çevresinde odaklanan bir menfaat grubu Kızlay’ın varlıklarına göz dikmiştir. Dün Amerikancı FETÖ çetesi her türlü tertip, ahlaksızlık ve hukuksuzluğu yaparken onlara “Gün gelecek, bu mahkemelerde siz yargılanacaksınız.” demiştik. Şimdi yine sesleniyoruz. Kişisel menfaatiniz için insanları zan altında bırakmayın, millet malına el uzatmayın. Hesabını ağır ödersiniz. Bile bile bu yanlışlara göz yuman ses çıkarmayanlar da suç ortağıdır. Düzce iktidar partisi yöneticilerinden de açıklama bekliyoruz.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri