SON TEKNOLOJİ AMBULANSLAR DÜZCE’NİN HİZMETİNDE

Gündem 16 Nisan 2019 13:02
Videoyu Aç SON TEKNOLOJİ AMBULANSLAR DÜZCE’NİN HİZMETİNDE
A
a

Düzce’de tam donanımlı ve son teknoloji ile dizayn edilen 8 ambulansla araç filosu güçlenen Acil Sağlık Hizmetleri’nin kalitesinin ve etkinliğinin arttırıldığı vurgulandı. Hastaların daha rahat biniş ve inişlerinin sağlanması için her detayın düşünüldüğü ambulansların, ayrıca kazalara müdahalede en kısa sürede ulaşılabilir nitelikte olduğu bildirildi.

Düzce’de acil sağlık hizmetlerinin daha hızlı ve verimli olması amacıyla yürütülen çalışmalara ilişkin bir bilgilendirme yapan Düzce İl Sağlık Müdürlüğü, son teknoloji ile donatılan yeni ambulanslarla daha kaliteli hizmet verildiğini bildirdi. Yapılan yazılı açıklamada acil sağlık hizmetlerinin güçlenen araç filosu sayesinde vakalara daha hızlı ulaştığına dikkat çekildi.

8 yeni ambulans gönderildi

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri’ne bağlı İl Ambulans Servisi’nin 2019 yılı ocak ayında 31 olan acil yardım ambulans sayısının yeni gelen 8 araçla 39’a yükseldiğini aktaran İl Sağlık, böylelikle Düzce’deki ambulans hizmetlerinin kalitesinin ve etkinliğinin arttırılarak, vakalara daha kısa sürede ve güvenli bir şekilde ulaşıldığına işaret etti. 14 Mart Tıp Bayramı’nda Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın da katıldığı programda ilk olarak 4 ambulansın devir tesliminin yapıldığının anımsatıldığı açıklamada, nisan ayında gelen 4 yeni araçla toplam 8 adet acil yardım ambulansının filoya dâhil edildiği kaydedildi.

“Türkiye’deki en genç ambulans filosu”

Düzce’deki ambulans filosunun yaş ortalaması ile Türkiye’deki en genç ambulans filolarından biri olduğuna dikkat çekilen açıklamada, yeni gelen ambulanslardaki önemli özellikler ve avantajlar şöyle sıralandı:
- Ambulanslarımızda araç kamerası mevcut olup kamera kaydı yapılmaktadır.
- Ambulanslarımız 7/24 uydu takip sistemi ile çağrı merkezi haritalarında anlık olarak izlenmektedir.
- Ambulanslar önceki yıllardan farklı olarak kaliteli malzemeden imal edilmiş ve farklı bir dizayn kullanılarak ferah bir ortam sağlanmıştır.
- Ambulanslarda sağ ve solda olmak üzere çift kayar kapı ve basamak bulunmaktadır. Hastaların daha rahat biniş ve inişlerini sağlaması için düşünülmüştür.
- Ambulanslarda oksijen sistemi ve kombinasyon sedye aracın sol kayar kapı içerisinde ve arka kabinden bağımsız olarak bulunmaktadır. Bu dizayn oksijen sisteminde olabilecek patlama ve riskleri azaltmakta, güvenliği artırmaktadır. Ayrıca kombinasyon sedyenin kullanımında kolaylık sağlamaktadır.
- Ambulansların ana sedyeleri önceki yıllara göre farklı dizayn edilmiştir. Etkin ve dengeli kullanım dizaynı ile sedye kazalarını önleme özelliğindedir.
- Ambulanslardaki faraş ve travma sedyeleri arka kapı çıkışında dik konumda bulunmaktadır. Kazalara müdahalede en kısa sürede ulaşılabilir niteliktedir.
- Defibrilatör, aspiratör ve ventilatör önceki yıllardan farklı daha gelişmiş özelliktedir.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
pakm