SON ÇAREMİZ VALİ…

Gündem 6 Şubat 2018 15:49
Videoyu Aç SON ÇAREMİZ VALİ…
A
a

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Halk Günü’nde vatandaşların sıkıntı ve taleplerini dinledi. “Son çaremiz vali” diyerek çözüm için soluğu toplantıda alan vatandaşlardan kimi iş istedi, kimi kalacak bir yer… Belediyeyi şikayet eden de vardı, böyle bir toplantıyı gerçekleştirdiği için Vali’ye teşekkür eden de…

Düzce Valisi Zülkif Dağlı her ay düzenlenen Halk Günü Toplantıları’na devam ediyor. Bu kapsamda dün Valilik’te gerçekleştirilen Şubat ayı toplantısında vali ve kurum müdürleri vatandaşların istek, öneri ve şikâyetlerine kulak verdi. Sıkıntılarına çare bulunması umuduyla valiliğe gelen vatandaşlardan bazıları, toplantı salonuna girmeden önce haber ekibimize yardım istedikleri konuları anlattı.

Sokakta kalma korkum var”
Oturduğu evin satılmasından dolayı sokakta kalma korkusu yaşadığını dile getiren Gülay Ataseven, “Bana yardım etsinler diye geldim. Kiracı değildim. Babamın eviydi ama kardeşlerim birleşti sattı. Moralim de çok bozuk, ağlamaktan yaş da kalmadı gözümde. Büyüklerden yardım isteyeceğim. Bana ne yapabilirler? Nasıl yardım edebilirler? Çocuklarım var ama hepsi İstanbul’da. Onlar kendilerine bakamıyorlar zaten.” diyerek yardım istedi.

Belediyeden şikayetçi…”
Belediyeden şikayetçi olan Seyfettin Köksal isimli vatandaş da “Belediye, Çamköy Mahallesi tarafında 18. madde uygulamasını bir tarafa yaptı, bir tarafa yapmadı. Bu 18. madde neden yapılmıyor? 5-6 senedir boğuşuyoruz. Onun için belediyeyi buraya şikayete geldim. Bir resmi daireyi bir resmi daireye şikayet etmek aslında olumlu bir şey değil ama artık usandım. İsmail Beyin (Düzce eski Belediye Başkanı) zamanında başladık. Ha bugün ha yarın, ihale geldi, yan yattı çamura battı bu şekilde bizi 5-6 senedir oyalıyorlar. Kendimiz yapacağız, “Olmaz gelir, bozarız.” diyorlar. Sen yapmıyorsun, bize yaptırmıyorsun ne olacak bizim halimiz? Benim konum bu.” diyerek şikayette bulundu..

Son çarem vali”
İlhan Töngel ise sıkıntılarını şöyle anlattı: “Ben Tokuşlar Mahallesi’nde oturuyorum. 24 yıldır kiradayım. Evim yok, yerim yok, işim yok, çalışamıyorum, emekli olamıyorum 2 bin 300 günüm var. Bir yerde çalıştım hasta oldum, hastaneye gittim sigortam çıkmadı. Davacı oldum 700 TL para alacağım var hala bana diyor ki ‘Şikayet ettin ya, devletten alacaksın paranı’ diyor. Mahkemeye verdim ama 1 sene oldu. O paramı alamamışken bir de işsizim. Bir evi olanın bir evi daha var. Ben 24 senedir kiradayım, 13 tane ev değiştirmişim. Kiramı ödeyemiyorum, bir iş ver bari bana. Ben emekli olana kadar 2 senem kalmış, askerliği ödediğim zaman emekliyim. Devletsin bana bir iş ver. Dünyaya yardım ediyorsun. Eşim rahatsız yüzde 50 raporu var. Biz sana ha dediğin günden beri oy veriyoruz. Çocuğun psikolojisi bozuk. Nasıl anlatayım. 4 sene oldu askerden geleli. Artık son çare. Bir hafta önce Cumhurbaşkanlığı’na yazı yazdım. Birisi söyledi “Vali görüşme yapıyor” diye.” şeklinde konuşarak Vali’den çözüm beklediğini belirtti.

Vali’den konteynır istedi
Vatandaşlardan Bülent Gündoğdu da “Evim yok. Valilikten konteyner istiyorum. İhtiyacım var. Annem-babam yok, tek yaşıyorum. Dayımların yanında kalıyorum, dayım da gelin alacak beni atacak sokağa. Ben nerede kalacağım? Allah razı olsun vali yardım ediyor. Valiyi seviyorum. Gölormanı Köyü’nde oturuyorum. Çalışmıyorum.” dedi.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri