SON ÇARE PANKART ASTI

Gündem 4 Haziran 2018 15:48
Videoyu Aç  SON ÇARE PANKART ASTI
A
a

Arapçiftliği Mahallesi’nde yaşanan bir garip hırsızlık olayının ardından mağdur son çareyi, evinin tam karşısına pankart asmakta buldu. Yıllarca yaptığı birikimini geri isteyen hırsızlık mağduru vatandaş, hırsızı yakalatana 20 bin TL ödül verecek.

Düzce merkeze bağlı Arapçiftliği Mahallesi’nde yaklaşık 5 ay önce komşusunun çelik kasasına emanet ettiği yaklaşık 80 bin TL’si çalınan Hacer Kuşçuoğlu, son çare olarak pankartlı yönteme başvurdu. Parasını çalan kişi veya kişilerin yakalanmasını isteyen Kuşçuoğlu evinin tam karşısına, “Bu mahallede yapılan hırsızlığı yapanı ya da yapanları ihbar edene 10 bin TL, yakalatana 20 bin TL ödül verilecektir. İhbar edenin adı gizli tutulacaktır.” yazılı bir pankart astı.

O paralarla düğün yapacaktım, komşum da traktör alacaktı”
Bu paranın 25 yılın birikimi olduğunu söyleyen mağdur Hacer Kuşçuoğlu yaşadıkları olayı anlatırken şu iddialarda bulundu: “Komşumuzun kasası vardı. Arkadaşlar ve mahalleliler koyunca biz de çok güvendik. Evimizden biriydi. Girip çıkıyorduk birbirimize. Kardeşim ve 2 komşumun da maddiyatı vardı onlar da koydular. Sonra ben de koydum, işe gidiyordum evde kalmasın diye koyduk duruyordu. Biz kasayı ne açıyorduk, ne kapatıyorduk. Kendisi bir şey koyacağı zaman benim poşetim ayrıydı, çıkarıyordu, koyuyorduk, kendisi kilitliyordu. Asla ne evinin ne de kasanın anahtarını biliyordum zaten. Kaybolduğu tarihten 3 ay sonra paralarımızı ve altınlarımızı alacaktık. Çünkü çocuğumun düğünü vardı. Gelin altınlarıydı onlar. Diğer komşum da bir gün sonra traktör alacaktı. Neden şimdi? Bunlar tabii ki şüphe uyandırıyor. Bir de hırsızlık olayı gibi de değil. Evi gibi kapıyı açıyor, anahtarı yerinden alıyor, kendi parası ve arkadaşının 2 bileziği kalıyor, eltisinin doları kalıyor. Bizimkiler gidiyor. O kadar çelişkili ifade var ki şaşırmış durumdayım. Ben düğün yaptım ama etraftan para topladım da öyle yaptım. Nasıl ödeyeceğim bunları?”

Bilen, duyan varsa insafa gelsinler, ben paramı geri istiyorum”
Çelik kasanın sahibinin anahtarı kasanın altına koyduğunu kaydeden Kuşçuoğlu, “Bir komşumun 20 bin liralık altını, bir komşumun 42 bin TL nakit parası, en yüklü de benim. 5 aydır bekliyoruz. Baktım bir şey olacağı yok. Benim varım yoğum oydu. Benim bir evim var onu mu satayım da borcumu ödeyeyim. Bilen, duyan varsa insafa gelsinler. Ne onlar ne biz yıpranalım. Ben paramı geri istiyorum.” dedi.

Olay böyle gerçekleşti
Olay, Arapçiftiği Mahallesi’nde yaklaşık 5 ay önce meydana geldi. İddiaya göre, Hacer Kuşçuoğlu ve 2 komşusu, bir başka komşularının evinde bulunan çelik kasaya yıllardır yaptıkları birikimlerini emanete etti. 5 yıl boyunca zaman zaman ellerine geçen para, altın ve dövizi ev sahibi ile birlikte kasaya koyuyorlardı. Yaklaşık 5 ay öncesin de ise kim olduğu henüz bilinmeyen kişiler tarafından kasanın içerisinde Hacer Kuşçuoğlu ve 2 komşusunun birikimleri çalınırken, kasanın bulunduğu evin sahibi ve yakınlarının birikimlerine dokunulmadı. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri yaptığı incelemenin ardından olayla ilgili soruşturma başlattı. Polis ekiplerinin hırsızlığı yapan kişi veya kişileri arama çalışması sürüyor.

1000
icon
T3 5 Haziran 2018 16:24

hırsızı yakalamak veya yakalatmak vatandaşa kaldı gerçi yakalayıp ta adalete teslim etsen senden önce eve geliyor sen mahkemelerde sürün

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri