SON ÇARE "SATMAK" DENDİ

Gündem 3 Aralık 2017 11:29
Videoyu Aç SON ÇARE "SATMAK" DENDİ
A
a

İl Genel Meclisi'nin 4 Aralık Pazartesi günü gerçekleşecek Aralık ayı birinci birleşimin gündeminde, bir türlü değerlendirilemeyen iş merkezlerinin akıbeti de netlik kazandı. Meclis son çareyi satmak olarak gördü. Toplantıda, 2013 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla İl Özel İdaresi'ne devredilen 1060 adet iş yerinden tahsis veya kiralama dışında boşta kalan yaklaşık 150 iş yerinin satış talepleri meclis tarafından değerlendirecek.

1999 yıllarında yaşanan depremin ardından yüzlerce konutla birlikte vatandaşların sosyal ihtiyaçlarını karşılaması hedefiyle Kalıcı Konutlar Bölgesi'ne inşa edilen Kalıcı İş Merkezleri ne bu hedefine ulaşabildi ne de herhangi bir kurum tarafından değerlendirilebildi. Hal böyle olunca atıl durumdaki iş merkezleri madde bağımlıların meskeni oldu. Sık sık olumsuz haberlerle ve bölge halkının şikayetleriyle gündeme gelen iş merkezleri için en somut adım 2015 yılında atıldı.

Dönemin Düzce Valisi, Milli Savunma Müsteşarı Ali Fidan'ın YURTKUR'la vardığı anlaşma sonucu Kalıcı Konutlarda bulunan iş merkezlerinin bir kısmı Düzce'deki öğrencilerin barınma sorununa çözüm olurken bir kısmı ise kaderine terk edilmiş vaziyette değerlendirilmeyi bekliyor.

İşte değerlendirilemeyen o iş merkezleri bu kez İl Genel Meclisi'nin Aralık ayı gündemindeki yerini aldı. Ancak herhangi bir kuruma tahsisi için değil satışı için. 2013 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla İl Özel İdaresi'ne devredilen 1060 iş yerinden çeşitli kurumlara tahsis edilenler ya da kiralananlar haricinde elde kalan iş yerleri için yeni çözüm satış olarak görüldü. Fevzi Çakmak Mahallesi, Kalıcı Konutlar, Gölyaka ve Kaynaşlı'da bulunan ve Düzce'nin değerlendirilemeyen yatırımları arasında yer alan yaklaşık 150 iş yerinin satış talebini ve diğer 7 maddeyi daha görüşmek üzere İl Genel Meclisi, 4 Aralık Pazartesi günü Aralık ayı birinci birleşimi için bir araya gelecek.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri