SOLUĞU MÜFTÜLÜKTE ALDILAR

Gündem 10 Mart 2020 17:18
Videoyu Aç SOLUĞU MÜFTÜLÜKTE ALDILAR
A
a

Düzce merkeze bağlı Aşağı Yahyalar Köyü sakinleri, kişi azlığı sebebiyle kapatılan köy Kur’an Kursu’nun tekrar açılması için Düzce İl Müftülüğü’ne gitti. Köylerinde Kur’an kursunun tekrar faaliyete geçmesini isteyen Hatice Gemicioğlu “Biz buraya kilise için gelmedik. Allah’ın evine hoca istemeye geldik.” diye konuştu.

 Aşağı Yahyalar Köyü’nde bulunan ve kişi azlığı sebebiyle kapanan Kur’an Kursu’nun tekrar hizmete girmesi için köy sakinleri Düzce İl Müftülüğü önünde toplandı. İl Müftülüğü’ne bu konu ile ilgili defalarca gittiklerini belirten köy sakinleri, yetkililer tarafından konunun sürekli ertelendiğini ifade etti.
“Biz Kur’an kursumuzun tekrar açılmasını istiyoruz”
10 gündür Kur’an kurslarının kapalı olduğunu belirten köy sakini Hatice Gemicioğlu şunları söyledi: Geçen hafta Kur’an kursumuz kapandı. Müftü yardımcısıyla görüştük bizlere hiç ulaşmadılar hiçbir netice alamadık. 10 gün oldu bugün kalabalık olarak geldik. Biz Kur’an kursumuzun tekrar açılmasını istiyoruz. 30 senelik bir Kur’an kursu burası. Diyanete bağlı olarak görev yapan hocalar vardı ve bir şekilde köyümüzdeki tarikatlar kursumuzu kapattılar. Biz tekrar kursumuzun açılmasını ve kursumuza hoca istiyoruz.
“Biz buraya Allah’ın evine hoca istemeye geldik”
Kur’an kursunun neden kapatıldığı ile ilgili Gemicioğlu şunları söyledi: “2-3 kişi müftülüğe ulaşarak “burada talebe yok hoca hanım boşuna para alıyor” demiş.  Biz buraya ellerinde kursa katılıp belge alan bayan arkadaşlarla geldik. Bunlar hep kurslara katılan arkadaşlar. Biz Diyanet’e kilise için gelmedik. Allah’ın evine hoca istemeye geldik.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri