SOKAK HAYVANLARINI ÖLDÜRÜP GÖMMÜŞLER  

Gündem 18 Mayıs 2022 17:26
Videoyu Aç SOKAK HAYVANLARINI ÖLDÜRÜP GÖMMÜŞLER  
A
a

Çilimli’de yaklaşık 10 sokak köpeğinin öldürülerek boş bir araziye gömüldüğü ihbarını alan güvenlik güçleri alarma geçti. Cumayeri sınırına yakın bir noktada bulunan ölü köpekler nedeniyle araştırma yapan ekipler, olayın Çilimli’de yaşandığını tespit etti.  

Çilimli’de hayvan katliamı… Çilimli ilçesi ile Cumayeri Avlıyan Köyü arasındaki boş bir arazide çok sayıda köpek cesedi bulundu. Yaklaşık 10 ölü köpekle ilgili gelen ihbarı değerlendiren kolluk kuvvetleri, yaptığı ilk incelemede, sokak hayvanlarının öldürüldükten sonra araziye gömüldüğünü tespit etti.
İlk etapta 10 köpek ölüsünün bulunduğu bölgenin iki ilçe sınırında olması nedeniyle arazinin Çilimli’de mi yoksa Cumayeri’nde mi olduğunun belirlenmesi için çalışma başlatıldı. Yapılan araştırma sonucunda vahşetin adresinin Çilimli olduğu belirlendi. 
“NE GEREKİYORSA YAPILMALI, ÜSTÜ KAPATILMAMALI”
Cumayeri’nde sokak hayvanlarının barınması ve tedavi edilmesi amacıyla çalışmalar yürüten Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu, olaydan duyduğu büyük üzüntüyü Öncü Haber mikrofonuna dile getirdi.
Olayı “Üzücü bir durum, gereken yapılmalı” ifadeleriyle özetleyen Koloğlu, konunun takipçisi olacaklarının altını çizdi.
Başkan Koloğlu haberi yardımcısı aracılığıyla öğrendiğini belirterek şunları söyledi: “Dün akşam başkan yardımcımız aracılığıyla bize bilgi geldi. Hemen talimatı verdim olay yerine çalışma arkadaşlarımı gönderdim. Çok üzücü bir durum! Bizim ilçe sınırlarımız içinde olmamasına rağmen bu vahşeti sergileyenlerin bulunması adına elimizden geleni yapmaya hazırım. Ne gerekiyorsa yapılmalı üzeri kapatılamamalı.”
“BÖYLE BİR VAHŞETE SESSİZ KALAMAYIZ”
Başkan Mustafa Koloğlu, kendisinin de hayvansever olduğunun yakın çevresi tarafından iyi bilindiğinin altını çizerek, açıklamalarına şu sözlerle devam etti; “Sonuçta onlar bize Allah’ın emanetleri. Biz onlara elimizden geldiği kadar sahip çıkmak zorundayız. Cumayeri Belediyesi olarak bütün toplantılarda arkadaşlara verdiğimiz en önemli talimat sokak hayvanlarının haklarını gözetmek üzerinedir. Benim hayvanseverliğimi bütün Düzce, bütün Cumayeri bilir. Evimde de hayvan besleyen biri olarak söylüyorum, hukuki sorumluluklarımızın yanı sıra, insani sorumluluklarımız gereği böyle bir vahşete sessiz kalamayız. Konunun her alanda takipçisi olacağız. Şuan savcı bey alanda, Polis Jandarma alanda! Bize düşen bir sorumluluk olursa elimizden geleni yapmaya hazırız.”
SORUŞTURMA SÜRÜYOR
Öte yandan olayla ilgili Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığı ve yaşanan bu vahşetin kim ya da kimler tarafından gerçekleştirildiğinin tespit edilmesi için geniş çaplı araştırmanın devam ettiği öğrenildi.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri