SOĞUK KIŞ GÜNÜNDE SOKAĞA DÖKÜLDÜLER

Gündem 19 Aralık 2019 17:05
Videoyu Aç SOĞUK KIŞ GÜNÜNDE SOKAĞA DÖKÜLDÜLER
A
a

Türk Kızılayı Özel Akçakoca Huzurevi binasının deprem riski gerekçesiyle yıkılması yönündeki kararın ardından yeni bina yapılana kadar İstanbul Kartal'daki huzurevine yerleştirilmesi öngörülen huzurevi sakinleri düzenledikleri yürüyüşle Kızılay Genel Müdürlüğü'nü protesto etti.

Türk Kızılayı Özel Akçakoca Huzurevi gündemden düşmüyor. Türk Kızılayı Huzurevi'nin yerine yapılacak yeni bina için çalışmalar devam ederken, Kızılay cephesinden huzurevi sakinlerinin konuklaması ile ilgili gelen açıklamalar bir süredir kentte huzurluğa neden oluyor.
Huzurevinde kalan yaşlılar, Akçakoca'dan ayrılmak istemediklerini beyan etse de yetkililerden bu talebe olumlu bir cevap gelmemesi yüzünden bu soğuk kış gününde nine ve dedeler sokağa dökülmdü.
Üzerlerinde taşıdıkları dövizlerle huzurevi önünde toplanan grup, kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra Akçakoca'da kalmak istediklerini basın yoluyla kamuoyuna duyurdu.
Kızılay Genel Müdürlüğü tarafından "Depreme Dayanıksız" olduğu gerekçesiyle yıkımına karar verilen Akçakoca Huzurevi sakinleri, "zorunlu göç" olarak niteledikleri karara karşı çıktı.
Akçakoca'nın yaşlı konukları kendileri hakkında alınan karar gereği İstanbul Kartal'a nakledilmek istemediklerini, hayatlarının geri kalan kısmını Akçakoca'da geçirmek buraya geldiklerini beyan etti.


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri