ŞOFÖRLERE İLETİŞİM EĞİTİMİ

Gündem 12 Ağustos 2020 12:13
Videoyu Aç ŞOFÖRLERE İLETİŞİM EĞİTİMİ
A
a

Düzce Belediyesi, 21 Ağustos’ta yenilenecek şehir içi toplu ulaşım sistemi öncesi otobüs şoförlerine yönelik eğitimlere başladı. Yolcu taşıma sisteminde en önemli faktör olan şoförler; kılık kıyafetten, mesleki gelişim eğitimlerine kadar her konuda yeterli seviyeye getirilecek. Hedef; Düzce’nin vizyonuna yakışır, donanımlı ve birinci sınıf hizmet…

İlk etapta 100 otobüs hizmete sokulacak
Düzce Belediyesi bünyesinde kurulan Düzce Ulaşım A.Ş. şirketi eliyle yürütülecek şehir içi toplu ulaşım sisteminde son hazırlıklar tamamlanıyor. İlk etapta 100 adet otobüsün 21 Ağustos’ta hizmete başlaması için hazırlıklar devam ederken şirket bünyesinde görev yapacak şoförler için eğitim çalışması başlatıldı. Düzce Belediyesi’nden konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:
Sertifika verilecek
“Mesleki Gelişim Eğitim Programı kapsamında konunun uzmanları tarafından kısımlar halinde düzenlenecek eğitimlerle şoförlerin; kurum kültürü, empati, yolcuya yaklaşım, iletişim, psikoteknik yeterlilik ve ilk yardım konularında sertifikalı eğitim alması sağlanıyor.
Eğitim programına ilerleyen günlerde araç içi kart okutma sistemleri (validatör) ve güzergah eğitimleri de eklenecek. Kurumsal anlayışla yürütülen eğitimler sayesinde şoförler ve araçlar Düzce’nin vizyonuna yakışır, donanımlı ve birinci sınıf hizmet verecek.
Bilinçli şoför, bilinçli araç kullanımı
Düzce’nin şehri içi ulaşım ağına hız ve kalite getirecek sistemin eğitim çalışmaları kapsamında yeni gelecek araçların kullanımı ve bakımı konusunda da şoförlerin donanımlı olması sağlanacak. Karsan fabrikasından gelecek heyet, şoförlere araçların kullanımı ve bakımları konusunda eğitim vererek hem verimliliğin en üst seviyeye taşınması hem de araçların uzun ömürlü kullanılması konusunda bilgiler aktaracak.
Eğitimli şoförlerle ulaşımda yeni dönem
Ayrıca hazırlıklar kapsamında şoförlerin tek tip kıyafet kullanımı zorunlu hale getirilerek; beyaz gömlek, lacivert pantolon ve kırmızı kravat ile hizmet vermesi sağlanacak. Şoförlere uygulanan eğitim, yeni araçlar, oluşturulacak hatlar ve taşıma sistemi sayesinde Düzceliler’in toplu ulaşımdan duyduğu memnuniyet ile kullanım sıklığının da artırılması hedefleniyor.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri