SOBALARA DİKKAT!

Gündem 25 Şubat 2020 16:54
Videoyu Aç SOBALARA DİKKAT!
A
a

Düzce Valiliği meteorolojik uyarılar doğrultusunda, Batı Karadeniz’de oluşabilecek fırtınaya karşı vatandaşları uyardı. 27 Şubat gecesi başlayıp 28 Şubat sabahına kadar etkili olacak lodos nedeniyle çatı uçması, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmelere karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Meteoroloji Batı Karadeniz Bölgesi için fırtına uyarısı yaptı.
Düzce Valiliği'nden yapılan açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğü 9. Bölge Müdürlüğü'nün meteorolojik değerlendirmelerine göre, Batı Karadeniz’de güneybatı yönlerden esecek rüzgârın 27 Şubat Perşembe gecesinden itibaren kuvvetli fırtına ve tam fırtına (70-100 km/sa) şeklinde esmesinin beklendiği aktarıldı. Düzce'yi etkileyecek kuvvetli lodos nedeniyle özellikle soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmelere karşı dikkatli olunması istendi.
Valilikten yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
"27 Şubat 2020 Perşembe gecesi 00:00- 28 Şubat 2020 03:00 saatleri arasında güneybatı yönünden esecek (lodos) rüzgârın, Düzce, Zonguldak, Bartın, Bolu, Karabük, Çankırı ve Kırıkkale genelinde etkisini artırarak Perşembe günü kuvvetli fırtına ve tam fırtına (70-100 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. 28 Şubat Cuma sabahına kadar etkili olacak fırtına nedeniyle çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri