SİZ NASIL MÜSLÜMANSINIZ?

Gündem 15 Nisan 2018 13:13
Videoyu Aç SİZ NASIL MÜSLÜMANSINIZ?
A
a

Amerika, İngiltere ve Fransa’nın Suriye’ye saldırması sonrası Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan, "Duma saldırısı karşısında tüm insanlığın vicdanına tercüman olan bu operasyonu memnuniyetle karşılıyoruz.” açıklamasına tepki gösteren Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, “Komşumuza, Müslüman bir ülkeye yapılan saldırıyı destekleyen hükümet, ancak Haçlılar’ın hükümeti olabilir. Her fırsatta İslam’ı öne çıkarıyordunuz. Soruyorum siz nasıl Müslümansınız?”

ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye'yi hava harekatıyla vurmasının yankıları tüm ülkede olduğu gibi Düzce’de de devam ediyor. Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez de Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in cumhurbaşkanı adayı olması için yaptıkları imza kampanyasında Suriye saldırısına değindi. Saldırının ardından Dışişleri Bakanlığı'nca yapılan, “Türkiye, 7 Nisan günü Duma’da çok sayıda sivilin ölmesine yol açan kimyasal silah saldırısına mukabil ABD, İngiltere ve Fransa'nın bu sabaha karşı Suriye rejimine karşı düzenlediği operasyonu yerinde bir tepki olarak görmektedir. Rejim tarafından gerçekleştirildiği yönünde güçlü şüphe bulunan Duma saldırısı karşısında tüm insanlığın vicdanına tercüman olan bu operasyonu memnuniyetle karşılıyoruz.” açıklamasına atıfta bulunan Sönmez, iktidarı sert dille eleştirdi.

Bu saldırıyı desteklemede FETÖ’cüler, PKK-PYD ve iktidar birliktedirler”
Sönmez,“ABD saldırısı kadar acı olan ise hükümetin tutumudur. Dışişleri bu saldırıdan memnuniyet duyduklarını açıkladı. Komşumuza, Müslüman bir ülkeye yapılan saldırıyı destekleyen hükümet, ancak Haçlılar’ın hükümeti olabilir. Her fırsatta İslam’ı öne çıkarıyordunuz. Soruyorum siz nasıl Müslümansınız? Bu saldırı teröre karşı verilen mücadeleye de darbedir. PKK’ya binlerce tır silah veren ABD, Suriye’yi parçaladığında bu ikinci İsrail koridoru tekrar kurulmayacak mı? Verdiğimiz bunca şehidi boşuna mı verdik? Bu saldırıyı desteklemede FETÖ’cüler, PKK-PYD ve iktidar birliktedir.” ifadelerini kullandı.

Milli bir hükümet oluşturmak gerekiyor”
Vatandaşlara da seslenen Sönmez, milli bir hükümet oluşturmak gerektiğini de söyleyerek; “İktidar komşularıyla, Müslüman ülkelerle birlik olacağına, emperyalist Haçlılar ve İsrail’le birlik oluyor. Yarın ABD ve ortakları aynı yalanla, “PKK’ya kimyasal silah kullandınız” diye bize de saldırırsa ne diyeceksiniz? Sizinle hangi devlet birlikte olur. AK Partili yurttaşlara sesleniyorum. Gerçeği görmek için daha ne olmalı. Bugün AK Parti‘nin Haçlı emperyalistleri desteklemesine en erdemli cevap bu partiden istifa etmenizdir. Bugün acil çözüm, bölücüler hariç tüm partilerin birlikte bir milli hükümet oluşturmasıdır.” şeklinde konuştu.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri