SİYASET AKADEMİSİ BAŞLADI

Gündem 11 Mart 2018 12:59
Videoyu Aç   SİYASET AKADEMİSİ BAŞLADI
A
a

Düzce'de başlayan Siyaset Akademisi'nin açılışına katılmak üzere şehre gelen AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, partisinin il binasına gerçekleştirdiği ziyarette yaptığı açıklamada, dinde yeri olmayan hurafe denilecek tarzda söylemde bulunan kişiler olduğunu belirterek, "Bunların isimlerini zikretmeme gerek yok. Bunlar karşısında biz duyarsız ve seyirci kalamayız." dedi.

AK Parti Genel Merkez AR-GE Başkanlığı tarafından 81 ilde yürütülen ve bu dönem ‘1919’dan 2019’a Milletin Emrinde Aydınlık Geleceğe’ sloganı taşıyan Siyaset Akademisi 10 Mart Cumartesi günü Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde başladı.Düzce’de 336 kişinin kayıt olduğu Siyaset Akademisi'nin ilk gününe AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı da katıldı. Yazıcı'nın Düzce'deki ilk durağı ise AK Parti il binası oldu. Burada partililerle bir araya gelen Yazıcı, basına da kısa bir değerlendirmede bulundu.

"Önemli süreçler yaşıyoruz"
"Partimizin Siyaset Akademisi programı çerçevesinde 18. dönem başlatılıyor." diyen Yazıcı, konuşmasına şöyle devam etti: "Aşağı-yukarı 40 ilde bu faaliyet devam ediyor. 2002 yılından bu yana yaptığımız her seçimde Düzce bütün milletvekillerini AK Parti grubuna tahsis etmiş. Tabii önemli süreçler yaşıyoruz. Afrin Operasyonu gerçekleştiriyoruz. Hayati derecede önemli. Türkiye büyük bir ülke. Hükümetimiz güçlü bir hükümet ve hem devletimizi hem hükümetimizi temsilde bulunan Cumhurbaşkanımız da güçlü liderliğiyle, vizyoner kişiliğiyle bu süreçlerde öncü rol oynuyor. Afrin Operasyonu’nda bizim dış politikada güvenliğimizle alakalı komşu ülkelerde yaşayan insanların güvenliğini sağlamak amaçlı bir harekattır. Askerlerimize başarılar diliyorum. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize sağlık diliyoruz."

"Bunlar karşısında biz duyarsız ve seyirci kalamayız"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'İslam'da güncelleme' açıklamasıyla ilgili yöneltilen bir soru üzerine ise Yazıcı şu ifadeleri kullandı: "Cumhurbaşkanın "dinde güncelleme" diye bir ifadesi yok. Bunu istismar edenler var. İslam dinin uzmanı değilim ama biraz mürekkep yalamışlığım var. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği Türkiye’de belli zamanlarda hiç görmediğimiz tarzda, toplumun önemli unsurlarını tahkire varacak boyutta, dinde yeri olmayan hurafe diyeceğimiz tarzda din adına söylem haline getiren kişiler var. Bunların isimlerini zikretmeme gerek yok. Bunlar karşısında biz duyarsız ve seyirci kalamayız. Milletin kafasını karıştıracak ve bu kutsal dinimizin güzel değerlerini başkalarının tezhip etmesinden kaçınmak gerekir."

Dersler teorik ve uygulamalı olarak anlatılacak
Öte yandan Kültür Merkezi’nde başlayan Siyaset Akademisi Düzce eğitimlerinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Dünya 5’ten büyüktür anlayışı, 2023 Vizyonu ile Yerli ve Milli Ekonomi konuları bulunmakta ve bu konular özellikle Dünya’dan örnekler ile somut uygulamalara dayalı bir akademik temelle işlenecek. Teorik ve uygulamalı olarak dersler, Dış Politika, Ekonomi, Türk Siyasal Hayatı Sosyal Medya Kullanımı, Toplumsal Yapı ve Aile Kurumu, Temel Siyasal Kavramlar ve İdeolojileri, Siyasal İletişim, Medya Okur Yazarlığı, Teşkilat ve Organizasyon Yapılanması, İrfan Dersi başlıklarına ele alınacak.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri