SIRALASINLAR, DÜZCE İÇİN NE YAPTILAR?

Gündem 21 Mart 2018 14:21
Videoyu Aç SIRALASINLAR, DÜZCE  İÇİN NE YAPTILAR?
A
a

Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, Düzce’nin başlıca 3 sorununun hava kirliliği, trafik ve çarpık kentleşme olduğunu söyledi. Tüm AK Parti belediyelerinde bir aydınlatma gereksinimi olduğu tespitinde bulunan Mertol, “Bugüne kadar geri dönüp hesapları incelense, aydınlatma için harcanan para bir servettir. Biri söktü, biri attı, biri tekrar taktı.” dedi. Düzce’de uzun süren bekleyişlerin ardından tamamlanan projeler üzerinden AK Partili siyasiler ile eski yerel yöneticileri eleştiren Mertol, “20 sene önce temeli atılan Kültür Merkezi ile övünüyoruz. Bir sürü sorunu olan terminalle övünüyoruz. Bakan Bey olmasa onlar da bitmeyecekti. Sıralasınlar bana ne yapmışlar?” diye konuştu.

Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, Öncü TV’de yayınlanan Özge Yılmaz’ın hazırlayıp sunduğu Platform Programı’nın konuğu oldu. Mertol konuşmasının büyük bölümünde eleştiri oklarını Düzce Belediyesi’ne yöneltti. Yüklü borcundan, Konuralp’te yüksek katlı binalara izin verilmesine kadar bir çok konuda belediye yönetimine tepki gösterdi.

Düzce Belediyesi’nin borcu 230 milyon lira
Düzce Belediyesi’nin borcunun 230 milyon lira olduğunu söyleyen ve 2019 seçimlerinin çok çetin geçeceğini kaydeden Mertol şöyle konuştu: “Kimin parasını harcıyorsun sen? Sen benim paramı harcıyorsun. Düzce benim. Düzce’nin kurumları da benim, belediyesi de benim. Düzce benim mülküm. Ben vatandaşım. Kusura bakma sen emanetçisin. Sen bana yarın öbür dünyada hesap vereceksin. Ben senin yakana yapışacağım, sen benim paramı çarçur ettin diye. O yüzden önümüzdeki dönem çetin bir seçim olacak. Mahalli idareler seçimi Düzce’de çetin geçecek. Bugün Düzce Belediyesi’nin borcu 230 milyon lira. Bugün Düzce Belediyesi kilitlenmiş durumda. Yatırım yapamıyor, borcunu ödeyemiyor. Türkiye’nin gündemine oturan makam aracı borç karşılığında gitti.”

Konuralp’e 15 kata izin verilmesi bir cinayet”
Düzce’nin başlıca 3 sorunun çarpık kentleşme, hava kirliliği ve trafik olduğunu kaydeden Mertol şu değerlendirmelerde bulundu: “Konuralp’te önceden pırıl pırıl bir hava vardı. Düzce’ye oksijen pompalayan tek yer Konuralp’tir. Boğaz rüzgarıdır. Ne yaptık biz Konuralp’i? Tek turizm, sit alanı olan bölgede 15 katlı binaya ruhsat verdiniz. Bu bir cinayet. Düzce’ye katliam yapıyorsunuz. Düzce’ye nereden hava gelecek.”

Devletin, izolasyona kredi vermesi lazım”
Hava kirliliği sorununa değinen Mertol, “Biz de defalarca söylemiştik. Kömür değil doğalgaz yardımı yapılsın diye. Ama evinizin izolasyonu iyi değilse buna güç yetmez. Bu manada devletin izolasyon yapılması konusunda vatandaşa kredi vermesi lazım.” dedi.

Belediyecilik Milli Görüşçüler’in işi”
Düzce trafiğinde tespit ettiği olumsuzlukları da paylaşan Saadet Partisi Düzce İl Başkanı Birkan Mertol, “İstanbul Caddesi trafiğe kapatıldıktan sonra gideceğimiz mesafe de uzadı. Ayrıca çevre yollarımız da bitmedi. Kamu binalarını şehir merkezine topladık. O zaman biz çok itiraz ettik. “Yapmayın” dedik. “Yer altı parkları yapalım, buraları değerlendirelim, üstlerini yeşil alan yapalım, Düzce’nin nefes almaya ihtiyacı var.” dedik. O sorunların hepsi duruyor. Belediyecilik Milli Görüşçüler’in işi.”

Geri dönüp hesaplar incelensin, biri söktü biri attı biri tekrar taktı”
Düzce Belediyesi’ne yönelik eleştirilerini sıralayan Mertol şöyle konuştu: “Genel merkez rapor istiyor arada “İlinizde belediyelerin yaptığı çalışmaları sayın.” diyor. Ben çok fazla bir şey sayamıyorum. Ne var ki? Saat kulesini mi söyleyeceğiz kaç paraya yapıldığı belli olmayan bu ucube aydınlatmaları mı söyleyeceğiz? Ben Çayırova’da o aydınlatmaların 1 yıl sonra ne hale geldiğini gördüm. Bunlar da aynı olacak. Tüm AK Parti belediyelerinde bir aydınlatma gereksinimi var. Bugüne kadar geri dönüp hesapları incelense, aydınlatma için harcanan para bir servettir. Ben buna kalıbımı da basarım. Biri söktü, biri attı, biri tekrar taktı. En son bunlar yapıldı. Tramvay ne işe yarıyor? 20 sene önce temeli atılan Kültür Merkezi ile övünüyoruz. Bir sürü sorunu olan terminalle övünüyoruz. Bakan Bey olmasa onlar da bitmeyecekti. Sıralasınlar bana ne yapmışlar?”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri