SIRADA 'EĞİTİM MERKEZİ' VAR!

Gündem 26 Mart 2018 13:10
Videoyu Aç SIRADA 'EĞİTİM MERKEZİ' VAR!
A
a

Türkiye Beyazay Derneği Düzce Şubesi, Düzce Belediyesi ve Düzce Üniversitesi tarafından Makedonya Üsküp'te yaklaşık 150 zihinsel engelli çocuğa rehabilitasyon hizmeti veren okulun karşılanan tüm ihtiyaçları bizzat idareciler tarafından yerine teslim edildi. Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Makedonya’da yaşayan müslüman azınlık içinde yaklaşık 11 bin engelli olduğunu belirterek

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ve Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Türkiye Beyazay Derneği Düzce Şubesi ile işbirliği içinde başlatılan “Evlad-ı Fatihana Uzanan Gönül Köprüsü” projesi kapsamında Makedonya’nın başkenti Üsküp'te engelli öğrenciler için açılan okuldan talep edilen eğitim malzemelerini teslim etmek üzere Makedonya’ya gitti. Başkan Ay ve Rektör Çakar'a Türkiye Beyazay Derneği Düzce Şube Başkanı Nurullah Çelebi ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) yetkilileri de eşlik etti. Düzce heyeti, yeni açılan okuldan talep edilen 300 kalem malzemeyi hem yerine ulaştırdı hem de zihinsel engelli çocuklar ile bir araya geldi.

"Amacımız ilerleyen süreçte bir eğitim merkezi kazandırmak"
Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, “Türkiye Beyazay Derneği'nin talebi ile evladı fatihan olarak değerlendirdiğimiz coğrafyadaki kardeşlerimize destek olduk. Makedonya’da yaşayan müslüman azınlık içinde yaklaşık 11 bin engelli var. Maalesef kendilerine ait bir rehabilitasyon merkezleri yok. Bu engelliler içinde şanslı olan 150’ye yakın kişi rehabilitasyon hizmeti alabilmektedir. Belediye olarak malzeme desteği verdik. Düzce Valiliği, Düzce Üniversitesi ve Türkiye Beyazay Derneği'nden oluşan bir heyetle de engelli çocuklarımız ve aileleri ile bir araya geldik. Amacımız ilerleyen süreçte ülkemize yakışır üç, dört derslikli bir eğitim merkezinin kardeşlerimize kazandırılmasıdır.” dedi.

"Tüm engellileri topluma kazandırmak amacıyla çalışıyoruz"
Düzce Beyazay Derneği Başkanı Nurullah Çelebi, "Misyonumuz gereği dil, din, ırk ayrımı yapmadan tüm engellilere yardım etmek ve onları topluma kazandırmak amacıyla çalışıyoruz. Bu düstur ile genel merkezimiz ile de eş güdümlü olarak Makedonya’da müslüman azınlığa hizmet veren İmago Plus Derneğine gerekli malzemeleri temin ettik." şeklinde konuştu.Eğitim merkezinde bulunan engelli çocuklarla yakından ilgilenen Düzce heyeti, alınan eğitim malzemelerini merkez yetkililerine teslim etti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri