SİNEKLİ KENT OLDUK!

Gündem 20 Ağustos 2019 17:12
Videoyu Aç SİNEKLİ KENT OLDUK!
A
a

Düzce'yi sinek bastı, yetkililer uyuyor! Sıcak havalarda hortlayan ve merkezden köylere kadar şehrin her yerini istila eden haşereler yüzünden eziyet yaşayan vatandaşlar, ilaçlama için çaldıkları kapılardan çözüm gelmeyince, 'Çaresiziz!' diyerek haber merkezimiz aracılığıyla seslerini duyurmaya çalıştı.

Düzce, Amerikan Beyaz Kelebeği'nin ardından bu kez sinek istilası ile karşı karşıya! Şehrin her yanını saran kara ve sivri sinekler vatandaşa kapı-pencere açtırmıyor!

Halkın sesine kimse kulak vermiyor!

Haftalardır sinekler yüzünden çile çeken halkın sesine kimse kulak vermiyor! Özellikle köyleri basan kara sineklerin ilaçlama yapılmaması yüzünden giderek sayıları artarken, köylüler resmen eziyeti yaşıyor. Sıcak havalarda sinekler nedeniyle kapı açamaz hale geldiklerini belirten tepkili vatandaşlar, bunca şikayete rağmen soruna çözüm getirilmemesine isyan etti.

Haşere istilasına duyarsız kalınıyor

Manşet Whatsapp İhbar Hattı (0 538 633 27 27)'nı adeta ihbar yağmuruna tutan sinek mağduru Düzceliler, haşere istilasına duyarsız kalındığını savundu.

Merkeze bağlı Ozanlar ve Yeni Taşköprü köylerinde yaşanan sinek eziyetine ilişkin fotoğraflar sorunun ciddiyetini gözler önüne serdi.

Dehşete düşüren manzara

Yüzlerce sineğin basması nedeniyle ortaya çıkan manzarada, bir evin balkonunun sineklerin istilasına uğradığı görülüyor. Duvarlar, camlar ve zemin kara sineklerden adeta görünmüyor.

Sinekler yüzünden evlerini bile havalandıramadıklarını belirten köylüler, "Köyümüzün her tarafını kara sinek bastı. Özel idare de ilaçlama yapmıyor. Sinekler evlerin etrafını kaplamış durumda. Kendi imkanlarımızla ilaçlama yapıyoruz ana yetersiz geliyor. Toplu ilaçlama ihitayacı var. Yetkililerden yardım bekliyoruz." ifadelerini kullandı.  

"Hasta olmaktan korkuyoruz"

Sıcak havalarda hortlayan sinekler nedeniyle hasta olmaktan korkan vatandaşlar yetkililerden yaşanan bu soruna çözüm bulmalarını istiyor.

Özel idareden ses yok

Diğer taraftan özel idareden ilaçlama desteği gelmeyince il ve ilçe belediyelerinin yolunu tutan sinek mağduru vatandaşlar, köyler mücavir alan dışında olduğu için ilaçlama yapılmayacağı bilgisi verildiğini aktardı. Bazı belediyelerin ise mazot desteği karşılığında ilaçlama desteği verebileceğini bildirdiği kaydedildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri