SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRÜNDEN ZİYARET

Gündem 11 Şubat 2019 11:08
Videoyu Aç SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRÜNDEN ZİYARET
A
a

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri Şensoy Düzce’yi ziyaret etti. Hürriyet Ortaokulu’nu ve Akçakoca Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri ile bir araya gelen Şensoy, EBA’da yayınlanan örnek sorular ve yeni soru kalıpları ile ilgili bilgilendirmede bulunarak, yeni soru sisteminde öğrencilerin kitap okumasının çok önemli olduğunu belirtti.

 
Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri Şensoy’dan Düzce ziyareti. Şensoy ilk olarak İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit´i makamında ziyaret etti. Ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ile bir araya gelerek bir toplantı gerçekleştirdi.
Genel Müdür Dr. Sadri Şensoy, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ve Milli Eğitim Şube Müdürü Ekrem Yazar ile birlikte Düzce’de kurulan Ölçme Değerlendirme Merkezi’ni ziyaret etti.
Ardından Hürriyet Ortaokulu’nu ve Akçakoca Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Şensoy, öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi. Şensoy, öğretmen ve öğrencilere, Eğitim Bilişim Ağı (EBA)’nda yayınlanan örnek sorular ve yeni soru kalıpları ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Öğretmen ve öğrencilerin yayınlanan sorular ve LGS ile ilgili görüş ve önerilerini dinledi. Şensoy ayrıca, yeni soru sisteminde öğrencilerin kitap okumasının çok önemli olduğunu vurguladı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri