ŞİMDİ ELDE KALAN SON KONUTLAR DA SATILIYOR

Gündem 5 Haziran 2018 10:58
Videoyu Aç ŞİMDİ ELDE KALAN SON KONUTLAR DA SATILIYOR
A
a

Düzce Belediye Meclisi’nin haziran ayı İlk oturumunda MHP’li meclis üyeleri, Melen Su Park’ın adının “Mamure Köyü Şehidi Cihan Aksarı” olarak değiştirilmesi konusunda sözlü öneri verdi. Ayrıca Camikebir Mahallesi’nde Düzce Belediyesi’ne ait olan son TOKİ konutlarının da satışa çıkarılması konusu Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

Düzce Belediye Meclisi haziran ayı ilk birleşimi Düzce Belediyesi Meclis Salonu’nda, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay başkanlığında gerçekleştirildi. 8 gündem maddesinden oluşan mecliste, 22’si imar olmak üzere toplamda 35 talep görüşüldü.

Şehit Cihan Aksarı’nın adı Melen Su Park’ta yaşayacak
Mecliste görüşülen ilk konu Mamure Köyü Şehidi Cihan Aksarı’nın isminin Melen Su Park’a verilmesi oldu. MHP’li belediye meclis üyeleri tarafından verilen bu sözlü önergenin gündeme alınması oy birliği ile kabul edildi. Başkan Ay konuyla ilgili Aksarı ailesi ile görüşüldüğünü ve Melen Su Park’ın içerisinde bulunan spor kompleksine şehidimizin adının verilebileceği konusunun değerlendirileceğini söyledi.

Camikebir TOKİ’deki son konutlar satılıyor
Meclisin ilk gündem maddesi, kamu konutları kararı oldu. Geçtiğimiz aylarda Camikebir TOKİ Konutları’nda Düzce Belediyesi’ne ait 38 konuttan 30’unun belediyenin borcuna karşılık satılmıştı. Bu kez Düzce Belediyesi’nin lojman olarak ayırdığı son 8 konut, ihtiyaç olmadığından satışa çıkartılması talebi gündeme geldi. Konu Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

Tamamlanamayan Şıralık Tesisi için ek kredi
Şıralık Spor Tesisi’nin yapımı için çekilen 7 milyon TL’nin yapılan iş için yeterli gelmeyeceği belirtilerek İller Bankası Genel Müdürlüğü’nden KDV dahil 1 milyon 400 bin TL ek kredi talebinde bulunulması için Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’a yetki verilmesi talebi meclis gündemine geldi. Konunun gündeme alınması oy birliği ile kabul edildi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri