SIKINTISI OLAN VALİYE KOŞTU!

Gündem 5 Mart 2019 16:40
Videoyu Aç SIKINTISI OLAN VALİYE KOŞTU!
A
a

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ve ilgili kurum müdürleri bugün yine onlarca vatandaşa kulak verdi, sıkıntı ve taleplerini dinledi. Her ayın ilk salı günü gerçekleştirilen Halk Günü Toplantısı için toplantı salonunun önünü dolduran Düzceliler’e mikrofon uzattık ve ‘Hangi derde derman arıyorsunuz?’ sorusunu yönelttik. İşte aldığımız yanıtlar…

 
Düzce Valiliği tarafından vatandaşlarla birebir ilişki kurulması ve sorunlarına çözüm bulunması amacıyla her ay düzenlenen Halk Günü Toplantısı Düzce Valiliği Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. 
Her ayın ilk salı günü yapılan toplantıya yine yoğun katılım vardı. Sorunlarına çözüm bulmak üzere valiliğin yolunu tutan vatandaşlara Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ile bir araya gelmeden önce haber ekibi olarak mikrofon uzattık ve geliş nedenlerini öğrendik.
“Yetkililerin gelip evi incelemesini istediğimiz için buradayız”
Depremde hasar gören evlerinin yıkım işlemleri ile ilgili yaşadıkları sıkıntıyı Vali Dağlı’ya aktaracağını söyleyen Meliha Coşkun, şöyle konuştu:
 “Depremzedeyiz, ev hakkında görüşmek istiyorum. Yıkmaya çalışıyorlar, yıktırmaya çalışıyoruz. Onun hakkında görüşmeye geldim. AFAD’a gittik görevliler yapmayacaklarını söyledi. Şehircilik Bakanlığı’na gittik. Maalesef yardımcı olamadılar, bir de vali beyle görüşmek istedik. Onun için buradayız. Bu sorunlarımızı dile getireceğiz, inşallah yardımcı olur. Yetkililerin gelip evi incelemesini istediğimiz için buradayız. Yardım ederse inşallah eder.”
“İş bulamadık çaremiz buraya başvurmak kaldı”
Çalışarak evi geçindiren oğullarının askere gitmesi sonrasında zor günler yaşayama başladıklarını belirten Mehmet Çalışan ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan destek alabilmek umuduyla Halk Günü Toplantısı’na geldiğini söyledi.
Çalışan, “Sosyal Yardımlaşma için geldim daha yararlanmıyoruz. Benim çocuğum asker. Hiçbir sosyal yardımlaşma olmadı. Vali beyle görüşmeye geldim. Yardım alamadık benim oğlum asker, bize bakıyordu şuanda bakan yok. İşsiziz, iş bulamadık. Çaremiz buraya başvurmak kaldı.” ifadelerini kullandı.
“Ana yola asfalta 40 m ona yol istiyorum”
5 dönüm yeri olduğunu ancak yolunun olmadığını söyleyen Ali Kara ise ana yola 40 metre yol istemek için Vali Dağlı’nın yanına geldiğini söyledi.
Kara, “Ben yol hususunda görüşeceğim. Yol yaptırma derdim var. Gölormanı Köyü’ndenim. 4-5 dönüm yerim var, orada yolum yok. Ana yola asfalt 40 metre yol istiyorum. Dilekçe verecektim 1 ay önce ama dediler halk günü oluyor o gün gelin dediler ben de o yüzden geldim.”
“Af gelirse dünyanın en mutlu annesi ben olurum”
Çocuklarının cezaevinde yattığını belirterek Af Yasası’nın çıkmasını isteyen Sevil Gerah, eşi ve kendisine iş bulunması talebiyle toplantıya geldiğini belirtti.
Gerah, “Ben önce iş istiyorum. Çünkü çocuklarım cezaevinde yatıyor. Çocuklarım için onlara bakmak için şöyle güzel bir iş istiyorum. Maddi durumumuz zayıf. Eşim de inşaatçı ama şuan boşta ona da iş olsa iyi olur. Elektriğimizi, onu-bunu ödeyemiyoruz. Çocuklar için Devlet Bahçeli af söylemişti. Affı tekrar geriye çektiler. Affın gelmesini istiyorum. Af olursa çocuklarım çalışır ve ben çalışmam çocuklarım bana bakmış olur, o yüzden geldim. Af gelirse dünyanın en mutlu annesi ben olurum. Onlar içeride üzülüyor, ben üzülüyorum. Zoru zoruna çalıştığım parayı gidip hemen onlara yatırıyorum. Giyecek alıyorum onlara. Tek dileğim isteğim bunlar Vali beyden.”
“Kimsem yok, bana yardım etsinler”
Maddi durumunun çok kötü olduğu söyleyen Bülent Gündoğdu ise şunları kaydetti: “Yardım istiyorum. Ercan Bey’e dilekçe yazdım kabul etmedi. Bana Allah rızası için yardım etsinler. Benim durumum çok kötü. Ben dışarılarda kalıyorum. Ev istiyorum eve ihtiyacım var. Kimsem yok, bana yardım etsinler. Başka bir şey istemiyorum. İlaç kullanıyorum onu da alamıyorum. Bunu devlet karşılamıyor bana. Bu şeker makinesi, makinesini devlet karşılamıyor buna ihtiyacım var.”
“Valimizden iş konusunda çalışmak istiyorum”
Sare hastası olduğunu ve çalışmak istediğini belirten Emre Hüseyin, engelli raporu ile ilgili görüşmek için geldiğini ifade etti. Hüseyin, “Ben sara hastasıyım. Sara hastası olduğum için 2 yıl önce bir kaza geçirdim. İş üzerinden bana çürük raporu verdiler. Askere falan gidemedim. Engelli raporunu almak istiyorum o yüzden sayın valimizden yardım istiyorum iş konusunda çalışmak istiyorum.”
“Çocuklarımı aldılar şikâyetin ne olduğunu bilmiyorum”
Koruyucu aile olduğunu ve 2 çocuğunu cuma günü sebepsiz yere aldıklarını ifade eden Özlem Koç, çocuklarının neden alındığı konusunda kimsenin bir şey söylemediğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:
 “Koruyucu ailelik yapıyorum. Çocuklarımı aldılar, şikâyetin ne olduğunu bilmiyorum. Söylemiyor kimse bir şey. Çocuğumun biri 3 yaşında, biri 4 yaşını bitirip 5 yaşından gün aldı. Cuma günü saat 09:00’da alındı. Gerekçe açıklama kesinlikle yok. Şiddet mi uygulandı diyorum bir şey demiyorlar bir şey yokken alındı. Çocuklar bağıra bağıra gitti, aç gittiler bir de. Başka bir yere müracaatta bulunmadım. Zeki Bey’e (Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Zeki Yıldırım) gittim bir de valiyle görüşeceğim. Vali beyden yardım istiyorum.”
Basın kapalı gerçekleşen Halk Günü Toplantısı’nda Vali Dağlı, ilgili kurum müdürleri ile birlikte tek tek vatandaşların sıkıntı ve taleplerini dinledi.  
 
1000
icon
Nurullah Alphan İnan 6 Mart 2019 01:03

İşte,örnek bir vali.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri