SIKINTI ÇOK, İLGİ YOK!

Gündem 4 Eylül 2018 16:23
Videoyu Aç SIKINTI ÇOK, İLGİ YOK!
A
a

D-100 Karayolu üzerinde bulunan Küçük Sanayi Sitesi’nde sorunlar saymakla bitmiyor. Uzun süredir yollarının asfaltlanmasını bekleyen, çöp dökecek bir tane konteynerleri olmayan ve daha bir çok sıkıntı ile baş etmeye çalışan sanayi esnafı ilgisizlikten yakınıyor.

Düzce Belediyesi ekipleri Belediye Başkanı Dursun Ay’ın talimatıyla 7 ekiple sıcak asfalt çalışmalarına devam ediyor ama bazı bölgelerde asfaltlanmayan yollar vatandaşı çileden çıkartıyor. D-100 Karayolu üzerinde bulunan Küçük Sanayi Sitesi de bunlardan biri.

En büyük sıkıntı asfaltlanmayan tozlu yol
Sanayi sitesinin en büyük sıkıntısı asfaltlanmayan yolu. Belediye ekipleri tarafından yaklaşık 10 gün önce asfalt için hazırlık yapıldı ancak bir daha ne gelen oldu ne de giden… Sanayi sitesine toz yüzünden müşterinin bile gelmek istemediğini söyleyen esnaflar, artık asfaltlı yola kavuşmak istiyor.

Sanayi esnafı çöplerini nereye ataca k?
Sanayi sitesinin diğer önemli sorunu ise çöp konteynerlerinin olmaması. Esnaf, çöplerini yere atmak istemiyor ama atacak yer de bulamıyor. Sanayi esnafı çareyi bir kenarda topladıkları çöpleri yakmakta arıyor.

Altyapı, hırsızlar ve daha neler neler…
Küçük sanayi sitesindeki diğer sıkıntılar ise atık suların toplandığı su kanalları sayısının yetersizliği, işyerlerinde bulunan elektrik devrelerinin gece saatlerinde hırsızlar tarafından çalınması ve köpekler yüzünden yollarda gezilememesi. Yani sanayi sitesinin ilgisizlik nedeniyle sıkıntıları saymakla bitmiyor.

Çöp vergisi ödüyorum, çevre vergisi ödüyorum ama çöp atacak yer bulamıyorum”
Yaşadıkları sıkıntıyı anlatan sanayi esnafı Kudret Çabukoğlu, şu ifadelere yer verdi: “Ben 2.5 yıldır burada hizmet veriyorum. Onarım yaptığımız için buraya biraz daha üst sınıf araçlar geliyor. Araç şoförleri sürekli şikayet ediyor. Burası şu an yine iyi halde yer alıyor. Çamurdan, topraktan bu yolda ağır araçlar bile geçemiyordu. Dilekçelerimizi de yazdık ve en son bir buçuk yıl sonra buraya gelerek ufak bir çalışma yaptılar. Bizim yapılacak diye umudumuz var. Diğer büyük sıkıntımız ise çöp sorunudur. Çöpler resmen havada uçuşuyor. Esen rüzgarla birlikte dükkanlar hep çöple doluyor. Buraya çöp konteynırları lazım, yol çalışması lazım, su giderlerinin kontrol edilip tekrar onarılması lazım, giriş çıkışların biraz daha düzenli olması lazım. Öyle zannediyorum ki sanayi bölgesi şehir yapılanmasından biraz daha geride bırakılıyor. Halbuki buralardan paralar kazanılıyor. Benin gözümde en önemli yer sanayi bölgesidir. Bugüne kadar hep burası hafife alınmış. Burada yaşadığımız sorunları siz de görüyorsunuz. Burası resmen atıl bir yer gibi bırakılmış. Çöp vergisi ödüyorum, çevre vergisi ödüyorum ama çöp atacak yer bulamıyorum.”

Belediye asfalt dökecekti ama ne gelen var, ne giden”
Diğer sanayi esnafı Talat Memiş de yaşadıkları sorunları şu şekilde aktardı: “Tozdan ve köpeklerden yol yürüyemiyoruz. Şurada geçen kaza oldu ve köpek yüzünden adam ölüyordu. Benim dışarıya çıkıp da çöp atmaya içim el vermiyor ama çöp koyacak bir yerimiz yok. Buradan vergi alınırken belediye var, diğer günlerde ne belediye var ne de kooperatif var. Bir buçuk yılda şu memlekette şehir kurulurken yıllardır bu sanayi böyle duruyor. Toz sıkıntısı zaten ayrı bir meseledir. Her geçen arabaya arkadaş “Yavaş git” de diyemiyoruz. Toz, duman mahvolduk buralarda. Geçen yağmur yağdığında yollar kapalı olduğu için buradan Kalıcı Konutlar’a gidemedim. Şu kaldırımın haline bakın! Burayı eştiler ve gelen otomobil dükkanın önüne çıkamıyor. Belediye hesapta buraya asfalt dökecekti ama ne gelen var, ne giden.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri